Wpis z mikrobloga

18. Rozmowy ze skrzynką telewizyjną.

TL;DR użytkownik @Andromeda_YT: kłamie
(mam nadzieję, że nieumyślnie).

Użytkownik dodał znaleziska na stronie głownej:
Schematy i procesy myślowe jakie towarzyszą Rosjanom w temacie Ukrainy.

Poruszane tematy ... doskonale prezentują proces myślenia jaki zachodzi w rosyjskiej głowie ...

znalezisko zawiera tłumaczenie artykułu z rosyjskiej strony internetowej.

Autorem artykułu jest Władimir Ponomarenko. Jest przewodniczącym oficjalnie zarejestrowanej w 2012 roku partii politycznej "Za Sprawedliwość". Poparcie partii na regionalnych wyborach wynosi od 0,5% do 1,5%. Nawet te to tak naprawdę są zwykłym błędem, gdy wyborcy mylą nazwę partii z nazwą dużo bardziej znanej partii "Sprawedliwa Rosja". Z około czterdziestu tysięcy posłów różnych szczebli lokalnych i miejscowych sejmików Rosji członkami partii jest dokładnie 4 osoby.

Z jednej strony @Andromeda_YT: wmawia polskiemu słuchaczowi - Rosjanie myslą w dokladnie ten sposób jak w tym artykule pisze Ponomarenko.
Z drugiej strony poparcie partii tego Ponomarenko wśród Rosjan 0,5%.

Czy to kłamstwo, czy tu logika szwankuje?

mobutu2 - 18. Rozmowy ze skrzynką telewizyjną.

TL;DR użytkownik @AndromedaYT: kłamie...

źródło: club

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polski YouTuber robiący karierę tłumacząc na polski zagraniczne artykuły? Nowe, nie znałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) To samo ten słynny good times bad times, tłumaczy jakieś raporty, a oglupiony widz myśli, że to jego analizy ()
  • Odpowiedz
@mobutu2: Mocne oskarżenie, ale kompletnie nietrafione. Po pierwsze, źle napisałeś jego imię, piszemy Władymir. Po drugie, tych ponomorienek jest pełno, dziwne, że mi nie zarzuciłeś, że artykuł napisał ukraiński piłkarz. Oto facjata autora artykułu
Andromeda_YT - @mobutu2: Mocne oskarżenie, ale kompletnie nietrafione. Po pierwsze, ź...

źródło: ponomorenko

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Andromeda_YT: Wykonujecie bardzo ważną pracę. I chciałbym, żeby takich pasjonatów było więcej.
Z oczywistego powodu nie jestem waszym słuchaczem, nie oglądam telewizji nawet po rosyjsku.
Ale nie oszukujmy się, specjalizacją waszego kanału jest tłumaczenie i konfrontacja oficjalnej propagandy Federacji Rosyjskiej.
Rzecz ta jest interesująca ale też bardzo różni się od opinii narodu rosyjskiego, czy od tego z artykułów nie związanych z państwom publicystów.
Tym razem przypadkowo wsadziłiście palec akurat w
mobutu2 - @Andromeda_YT: Wykonujecie bardzo ważną pracę. I chciałbym, żeby takich pas...

źródło: ponomarenka

Pobierz
  • Odpowiedz
@mobutu2 każdy racjonalnie myślący, wie że nie da się ująć "opinii narodu rosyjskiego" w kilkudziesięciu minutowym materiale. Ile ich tam jest? Ponad 100 mln prawda? Dzięki @Andromeda_YT tacy jak ja mogą zrozumieć cokolwiek (nie rozumiem rosyjskiego), a do wyciągania wniosków droga jeszcze daleka.
  • Odpowiedz
  • 1
@rikiMartin: Popieram to, co robi ten kanał youtube.
Warto od czasu do czasu przypomnieć blogerowi, że jest obserwowany,
inaczej będzie skłonny do naginania treści do własnych preferencji poza granice przyzwoitości.

W tym przypadku mój komentarz dodaje głębi, a gdyby bloger miał więcej czasu na przygotowanie materiału, to by wygooglował autora, a potem zauważyłby, że redaktorzy na stronie rosyjskiej nie umieścili pod artykułem głównego tytułu autora - szef partii politycznej, tylko
  • Odpowiedz
@Andromeda_YT: Z bólem serca, ale muszę przyznać, że @mobutu2 Ponomarenków nie pomylił.
przywołany do tego wpisu zrobiłem risercz i pan В. Сидорович, prezes Bractwa Wojskowego [1], jak tytułuje się autor rzeczonego artykułu to ten sam Владимир Сидорович z partii "Za Sprawiedliwość" [2]
[1] http://vbratstvo.ru/ponomarenko.html
[2] http://parzs.ru/leaders/ponvs.html
[3] https://www.rusprofile.ru/person/ponomarenko-vs-771603909105
  • Odpowiedz
  • 0
@kiedystobylyloginy: Tam nie życiorys lecz powieść lotrzykowska, typ był jednym z przywodców partii "Sprawiedliwa Rosja" ale coś nie powiodło i zorganizował inną partię "Za Sprawiedliwość", i wszyscy wiemy jak łatwo jest zarejestrować partię w FR, to nie przypadkowy Ponomarenka, ta osoba wzbija się i zanurza w pobliżu sceny politycznej przez 25+ lat, taka gwiazda półswiatka. Gdyby youtuber był trochę bardziej ciekawski zrozumiałby pewne podteksty tego bałaganu. Nawiasem informując ma nagrodę
  • Odpowiedz
@kiedystobylyloginy: @mobutu2: hmmm, rzeczywiście macie rację. Ale dlaczego autor w miniaturce jest inny... trochę dziwna sprawa. Co do samego artykułu, nadal uważam, że wywołał znaczący rezonans. 100k wyświetleń artykułu to bardzo dobry wynik z tego co wiem, więc przy całej niszowości tego... osobnika, nie można powiedzieć, że to co napisał jest jakoś bardzo oderwane od tego co myśli spory kawałeczek społeczeństwa.
  • Odpowiedz
  • 0
@Andromeda_YT: O człowieku, jesteś dziwny, ja nie czytałem artykułu i już wiem, że jest o niczym, na odwrót, przeczytałeś artykuł, uznałeś go za głupi, ale nadal upierasz się, że jest czymś realnym.

(wisienka na torcie, zobacz specjalizację zawodową tej osoby, którą miał w wojsku)
  • Odpowiedz