Wpis z mikrobloga

Mireczki,
pojawił mi się na ulicy światłowód. Pod koniec miesiąca ma być przyłączenie.
Internet bedzie najprawdopodobniej z T-mobile ale kable i doprowadzenie do domu wykonuje INEA.
Jestem trochę zielony w tej kwestii. Na co trzeba zwrócić uwagę aby wszystko działało jak należy?
Czytam, że trzeba domagać się gniazda ONT itp. a nie zawsze to dają.
Jak to wygląda w praktyce? Jak konfiguracja przyłączenia + gniazd będzie najlepsza?

#internet #siecikomputerowe #informatyka #swiatlowod #inea #tmobile
  • 4
  • Odpowiedz
@Martinos30: źle czytasz albo ktoś podaje nieprawidłowe informacje. Niczego się nie musisz domagać.
Wybierasz sobie operatora (w sumie obojętnie który, kieruj się oferta tzn ceną plus ewentualnie zwróć uwagę na ofertę pakietową, np jak masz komórkę w Orange to pewnie najkorzystniej będzie połączyć wszystko pakiet), operator którego wybrałeś umówi Cie na montaż, przyjdzie pracownik właściciela sieci i zamontuje ONT (zawsze jest potrzebny przy usługach bsa i zawsze jest instalowany ) i
  • Odpowiedz
  • 0
@iufo: Tak też robię. Najlepszą ofertę dostałem od T-mobile, bo mam u nich już inne usługi.
Ale jak rozmawiałem z T-mobile to oni powiedzieli, że nie zajmują się instalacją.
No i mam obawy jak to zostanie podłączone, bo jak czytam w necie to bywa różnie.
Nawet z ONT bywa problem...

No ale skoro kto inny doprowadza do domu a kto inny daje modem to w sumie byłoby ciężko bez ONT.
  • Odpowiedz
To w TMPL będzie tak, że będziesz miał zamontowanego ONTa przez Fiberhost (czyli właściciela/operatora sieci), a oprócz tego dostaniesz urządzenie od TMPL właśnie. Ich urządzenie może również pełnić funkcję ONTa (a nie tylko gatewaya)i teoretycznie mógłbyś obyć się bez ONTa podstawowego, no ale akurat na sieci Fiberhostu to nie jest stosowane.
W każdym razie, będzie to wyglądało tak, że przyjdzie ekipa i wykona u Ciebie przyłącze. Jeśli mieszkasz w bloku, to po
  • Odpowiedz