Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z prądem w aucie, akumulator naładowany na stopro; nie działa centralny, rozrusznik nie kręci; zasadniczo jedyny element elektryczny jaki daje oznaki życia, to kontrolka otwartch drzwi na desce - bez względu na pozycję kluczyka w stacyjce; co to może być? Jak to odpalić byle do mechnika dojechać? Na pych nie da rady, bo tam rozrząd na łańcuchu; pacjent corolla e12 #motoryzacja
  • 13
  • Odpowiedz
mam problem z prądem w aucie, akumulator naładowany na stopro; nie działa centralny, rozrusznik nie kręci; zasadniczo jedyny element elektryczny jaki daje oznaki życia, to kontrolka otwartch drzwi na desce - bez względu na pozycję kluczyka w stacyjce; co to może być? Jak to odpalić byle do mechnika dojechać? Na pych nie da rady, bo tam rozrząd na łańcuchu; pacjent corolla e12


@dzyndzla: IMHO możliwe, że stacyjka lub jeden z
  • Odpowiedz
  • 0
@Luck5: tak mi powiedziano, żeby tego nie robić z tym autem, żeby cośtam nie przeskoczyło w trakcie odpalania na pych; ekspertem nie jestem, mechnik doradził, żeby tego nie robić, to nie robię
@trzaichlac69: to jest auto z 2007 roku, nie ma żadnej z tych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dzyndzla: No i generalnie mechanik ma racje, nie powinno sie tego robic - pytanie jak bardzo zalezy ci na aucie i jak pilnie musisz gdzies dojechac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Luck5: no, właśnie trochę zależy, bo jest mega poszanowane i od nowości w rodzinnych rękach; zasadniczo to pierwszy raz taka niespodzianka, że odpalić nie chce; na szczęście mam drugie, więc sholuję do mechanika, jak mi się nie uda uruchomić
  • Odpowiedz
@dzyndzla: pod maską trzeba znaleźć bezpiecznik 30A o nazwie "AM2" i pod kierownicą 7,5 A o nazwie "AM1" i je sprawdzić. Na nich jest stały plus czyli w gnieździe ich na jednej nóżce +12v bez przekręcenia stacyjki po ich wyjęciu.
Schemat w necie znajdziesz albo na pokrywach skrzynek bezpieczników.
To na początek.
  • Odpowiedz
  • 0
@trzaichlac69: dzięki, jutro będę to sprawdzał; zastanawiałem się właśnie co mi da multimetr na bezpiecznikach, skoro auto nie reaguje na zapłon; nie wiedziałem o tych bezpiecznikach AM*; przyczaję
  • Odpowiedz