Wpis z mikrobloga

Na zdjęciu moja poprzednia 3090 i obecna 4090. Obie Founders Edition

3090 znalazła właśnie szczęśliwy dom u jednego z wykopków

4090 dzielnie służy mi obecnie w 4K

Jakby ktoś zmieniał/składał zestaw do takiej rozdzielczości, to jak najbardziej warto. O ile mowa o 4K, bo do 1440p - zwyczajnie nie trzeba tyle mocy

Z takich ciekawostek:
- jest ogromna różnica w ilości klatek z DLSS 3.0 i generatorem (choć staram się ich nie używać)
- nowa karta jest krótsza od poprzedniczki
- pobór prądu nie jest zauważalnie większy
- różnica wydajności w 4K (RT) bywa dwukrotna. Przesiadka mniej więcej taka jak z mojego poprzedniego Titana Xp na 3090
- potrafi zbottleneckować i9
- pozwala poczuć magię #pcmasterrace i ponownie odkryć radość z gier ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#komputery #kartygraficzne #nvidia #gry @Eustachy_goli_pachy
Atreyu - Na zdjęciu moja poprzednia 3090 i obecna 4090. Obie Founders Edition

3090 z...

źródło: 20230106_031539

Pobierz
  • 11
@Atreyu: a ja moge wykonywac prace ktora musi byc dostosowana do moich warunkow, poza tym przez chorobe i inne czynniki mam ostatnio jak mam, nie mam nic do ciebie ale zgadnij ile osob rzuciło sie z pomocą gdy poprosilem? ale #!$%@? na pseudo chore pieski i inne roztocza to ludzie potrafią wplacic kilka stow lub kolesiowi z wypoku co bezdomnym się nazwał i zawinął 12 K XD
@Atreyu: "Jakby ktoś zmieniał/składał zestaw do takiej rozdzielczości, to jak najbardziej warto"
Rynek PC jest na etapie ruchania klienta któremu jak widać to wszystko się jak najbardziej podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°) RTX 5080 jak byk będzie miał kolejny skok cenowy, ku chwale korpo!
będzie miał kolejny skok cenowy


@L3gion: Titan Xp kosztował $1199, Titan V kosztował $2999, Titan RTX kosztował $2499 - nikt się nie oburzał jak to był szczyt

4090 FE kosztuje $1,599

Wyżej za czasów 80Ti (980Ti, 1080Ti, 2080Ti) była seria Titan jako karty dla entuzjastów/do pracy (ilość Vram). Nvidia ubiła serię Titan, a za to mamy teraz analogiczne 90 i 90Ti.

Można się oburzać o wycenę takiej 4070Ti jako sprzętu dla
Atreyu - >będzie miał kolejny skok cenowy

@L3gion: Titan Xp kosztował $1199, Titan V...

źródło: Zrzut ekranu 2023-02-04 063744

Pobierz
Pójdzie na tym płynnie Wiedźmin po paczu? xD


@Sla_Voy: nie, Wiedźmin na dx12 jest zepsuty

Cyberbąki, RDR2, Eldeny, Assasyny, Metro, Doomy, Deathloop, Forza przeróżne gry dx12/vulcan/z RT i bez - wszystko na Ultra chodzi w takiej płynności że kopara opada. Prawie wszystko dobija do odświeżania ekranu (120 klatek).

Wiedźmin przed patchami był niegrywalny 20-25 fpsów często. Teraz 50 (60 z DLSS) w lokacjach takich jak kasztel czy lasach, ale Novigrad dalej
Atreyu - >Pójdzie na tym płynnie Wiedźmin po paczu? xD

@Sla_Voy: nie, Wiedźmin na dx...

źródło: hdr

Pobierz
a jak prosilem o zarcie na swieta i drobne zakupy to chetnego nie bylo


@DPRS: ciężka do przełknięcia pigułka dla ciebie: nikogo nie obchodzi twoja bieda, twoje trudności w życiu i problemy, takie życie i nie możesz winić ludzi, że wolą wydać hajs na garnek za 6k niż rozdać charytatywnie

@Atreyu te wyniki w W3 RTX to chyba podałeś bez DLSS? Z DLSS jakość + frame gen i na wszystkim wymaksowanym