Wpis z mikrobloga

Nie ma bardziej frustrującej rzeczy niż pjerd0lone AMD.
Kupiłem sobie 7900XTX MBA od Sapphire i od pierwszego dnia problemy, po 2 tygodniach walki ze sterownikami, ciągłymi freezami, BSODami, wpisami w rejestrze, czytaniu DMP plików, wysyłaniu ticketów do AMD, odsyłam kartę.

Mam cały folder pełen plików, wpisów, .txt, plików amendujących rejestr itd. wszystko by sprawić by 7900xtx działało jak trzeba na czystym systemie.

7900xtx to świetna karta ale sterowniki to ciota i chój.

Może za rok lub dwa sterowniki dorównają karcie.

You can't change my mind.
#pcmasterrace #amd
Pobierz Shewie - Nie ma bardziej frustrującej rzeczy niż pjerd0lone AMD.
Kupiłem sobie 7900XT...
źródło: Crash file
  • 13
@Shewie: To jest właśnie całe AMD. Na papierze czy w testach wszystko pięknie fajnie, ale jak zaczną się problemy ze sterownikami, CTD w gierkach, BSODy i inne "rzeczy niestworzone" to nawet poweruser sobie z tym nie poradzi. Intel i Nvidia jacy by nie byli, to sterowniki mają solidne. Sam się o tym przekonałem jak chciałem podpiąć riser pcie przez port m.2 - na płycie AMD B450 nie chciało to ruszyć, a
@kosiarzxx: dostawałem wszelkiego rodzaju bsody, w pewnej chwili z ludzmi na forum AMD zaczelismy analizować błędy z DMP file ktory dawał znacznie więcej info niż sam bsod. Czasem crashowala sie karta, czasem pojawiał się BSOD.

Najgorsze jest to że trafiłem na dobry egzemplarz z dobrym coolerem. Bo temperatura była naprawde ok. Ale ch*j strzelił ze sterownikami, mialem czysty sytem na różnych SSD by sprawdzić jak na różnych wersjach windowsa i driverach
@kilo_wody_pod_stopa: Ta karta tak mnie zmęczyła że ja pierdziele. Najgorsze jest to że mam 5700XT jako karta w razie czego i latała testy bez problemu na których 7900xtx klękała crashem po kilkunastu minutach albo bsodem.
jaki jest sens kupna kart AMD?

Nvidia według mnie deklasuje amd bo ma dlss i rtx


@kacpervfr: o ile rdna2 w stosunku do ampere jeszcze się broni dobrą ceną i wydajnością w rasteryzacji, tak rdna3 już w zasadzie niczym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Shewie: Prawidłowo że odesłałeś, bo po co się męczyć. Czyli amd znowu odtwarza odcinek *$#*%ych sterowników na premierę. Pewnie potrwa z dobry rok od premiery.

To jest właśnie całe AMD. Na papierze czy w testach wszystko pięknie fajnie, ale jak zaczną się problemy ze sterownikami, CTD w gierkach, BSODy i inne "rzeczy niestworzone" to nawet poweruser sobie z tym nie poradzi. Intel i Nvidia jacy by nie byli, to sterowniki mają
@Shewie: widze, ze sterowniki od amd nadal w formie ( ͡º ͜ʖ͡º) dwa lata temu siedzial u mnie w kompie rx580 i mialem dokladnie to samo, losowe czarne ekrany i blad sterownika, bsody, crashe gier bo tak xD nie szlo tego za nic naprawic, nikt nie wiedzial o co chodzi. Az stwierdzilem ze pozbede sei tego dziadostwa bo nie chcialo mi sie wlaczac gier z wizja,