Wpis z mikrobloga

#druk3d #drukarka3d
Mam problem z drukarką :/
Zatykający się hotend
Pacjent: anycubic i3 mega
Ostatnio wziąłem się trochę za ulepszanie/wyciszanie drukarki.
Wymieniłem sterowniki silników krokowych, wentylatory.
Wymieniłem hotend na klon V6.
Ostatnio zainstalowałem mosfety żeby zasilać blat i hotend i od tego czasu zaczęły się kłopoty.
Kable z płyty głównej podpiąłem to bezpośrednio do zasilacza, a blat i hotend połączyłem razem i tak też zostały podłączone do zasilacza.
Przed tą zmianą działało wszystko ok, ale po niej filament zaczął przytykać się w dyszy, tj. mam wrażenie jakby puchł i już nie mieścił się w dyszy.
Jak to można rozwiązać? Próbowałem rozkręcić cały hotend, wyczyścić, przepchać itp. Pomagało na moment (30min druku?). Nawet przy wyłączonej retrakcji problem występuje (myślałem że cofa się zbyt daleko i dlatego)
  • 6
@xmak: za słabe chlodzenie hotendu?
w rurce łączącej blok z radiatorem - masz rurkę tpfe, czy all-metal? Jak rurka, to czy nie zrobiła się tam przerwa-szpara, i klasyczny problem z powstawaniem blobów nad dyszą a pod rurką?
wymieniłem tą złączkę pneumatyczną na taką co mogę "wepchnąć" bowdena i wydaje mi się że wchodzi do samego końca


@xmak: No teraz to jak nie rozbierzesz, to nie wiesz czy dochodzi do końca czyli wprost dotyka czołem dyszy, czy tylko0.5-1mm od dyszy staje na "korku" z filamentu który tam się odłożył.
@xmak: wyrzuć ten hotend do śmietnika. Mi już w trzech drukarkach odebrał smak życia (ʘʘ)

Po raz pierwszy zostawiłem swój enderowy ori i drukuje nieprzerwanie co chce i kiedy chce.

Jak chcesz gardziel typu full-metal, to szukaj dobrych bi-metali i dobrej dyszy. Radiator ten co masz moze zostać, ale gardziel i dysza do wywalenia. robiłem biopsje poległych hotendów i każdy z nich miał gardziel wiercony tępym wiertłem