Wpis z mikrobloga

W starożytności, na terenie dzisiejszego Sudanu były czarne kraje, np.Nubia czy Kusz itd. Też budowały piramidy. Być może powyższy mem odnosi się do nich. Choć fakt, Nubijczycy wyglądają jednak nieco inaczej niż ci ludzie z mema ()


@pelt: Ja mam dwie uwagi - piramidy w Egipcie, a w Sudanie to trochę inna para kaloszy, to raz, a dwa, Etiopki są ładniejsze xD
  • Odpowiedz
piramidy w Egipcie, a w Sudanie to trochę inna para kaloszy

@lycaon_pictus: No ale jednak jakieś były i jakoś rozwinięta ta cywilizacja była, czego nie można powiedzieć o innych czarnych narodach z Afryki w tamtych czasach (nie licząc Etiopii).
  • Odpowiedz
  • 0
@JIDF
nadal na świecie istnieją plemiona, do których ludzie nie dotarli, albo nie mogli przez agresję plemiona i jakoś nie widać by się rozwinęły jakoś bardziej czy inaczej, bo nadal strzelają z łuku i latają na golasa. Jeśli jednak nie ma takiej potrzeby to też po co się rozwijać, bo fajnie, że medycyna jest na wyższym poziomie ale ogólnie jeśli nie wiesz, że można inaczej to akceptujesz wszystko takie jakie jest i
  • Odpowiedz
@lycaon_pictus: Tak, wiem. Ja bym tak ogólnie po prostu wszystkie antyczne murzyńskie tereny ucywilizowane jakakolwiek była geneza ich ucywilizowania umieścił na mniej więcej obszarze dzisiejszego Sudanu i Etiopii. Reszta czarnych afrykańczyków w tamtym okresie to była w mniejszym lub większym stopniu dzicz.
  • Odpowiedz
@jamajskikanion: no nie do końca. Początek epoki brązu, epoki żelaza, przesiadka ze zbieractwa/koczownictwwa na osiadły tryb życia (miasta, rola, hodowla) to jednak Bliski Wschód i Azja Mniejsza. Szczerze nie chce mi się sprawdzać jaka tam była pogoda 5000-7000+ lat temu, ale podejrzewam, że lepiej niż w Europie czy Afryce.
Druga i w sumie ważniejsza sprawa to dostęp do surowców, zbóż i warzyw, oraz zwierząt. Pierwszego nie chce mi się sprawdzać jak
  • Odpowiedz