Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem niecały rok temu ładowarkę Xtar VC4SL. Od początku miałem z nią problemy, nie ładowała mi dobrze akumulatorków AA a właśnie z myślą o paluszkach i czasami AAA ją zakupiłem.

Schowałem ją do pudełka, bo się zniecierpliwiłem i jej obsługa nie była dla mnie intuicyjna. No i tak przeleżała kilka miesięcy a ja w tym czasie używałem starej 10 letniej podstawowej ładowarki GP.

Ostatnio ja wyciągnąłem bo szkoda żeby się marnowała ale podejrzewam że jednak jest uwalona. Próbowałem naładować dobre Eneloopy starej generacji (białe Sanyo) o mocy 2000 mAh

To po wielu godzinach pokazuje mi moc 2600+ na obu akumulatorkach. Po tylu latach powinny się zdegradować a nie upgradewać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wczoraj włożyłem całkiem dobre czarne Eneloopy PRO 2500 mAh, których używam nacodzień do pada Xbox. Byłem całkiem rozładowane po wielogodzinnym graniu. Teraz po ponad 24 godzinach w ładowarce mam nabite kosmiczne wartości na jednym ponad 3700 mAh a na drugim 4800 mAh. Na wyświetlaczu pokazuje tryb Li-on zamiast Ni-mh... Tryb ustawiony na ładowanie Cap. (Capacity). Zasilacz to ładowarka od telefonu QC3 48W.

Czy mam wadliwą ladowarkę czy to ja coś źle robię?

edit: link do przekręconego zdjęcia w dobrej pozycji - https://i.imgur.com/vFMDpRR.jpg

#xtar #baterie #akumulator #ladowarka #pytanie
Overwatch-PL - Mirki, kupiłem niecały rok temu ładowarkę Xtar VC4SL. Od początku miał...

źródło: abat

Pobierz