Wpis z mikrobloga

Cześć,

jestem tutaj nowy i tak naprawdę nigdy nie myślałem, żeby zakładać tutaj konto, a juz na pewno nie w takich okolicznościach, ale od rzeczy- kilka dni temu zakupilem przemdmiot na olx, korzystając z opcji przesyłka olx. Kontakt z sprzedającym był normalny, nie miałem żadnych podejrzeń co do tego, że mogę zostać oszukany, konto co prawda było w miarę świeże, ale i tak nie zakladalem, że coś może być nie tak, tym bardziej zważywszy na fakt, że korzystałem z usługi olx, która w zamyśle ma chronić przed takimi oszustwami.

Przesyłka doszła do mnie po dwóch dniach, odebrałem ją z paczkomatu, była porządnie zapakowana, więc nic nie wzbudzało moich podejrzeń, ale okazało sie po odpakowaniu w paczce zamisat deklarowanego przedmiotu były jakieś śmieci wypchane naprzemiennie z styropianem. Po powrocie do domu od razu zaznaczylem, że w paczce nie było deklarowanego przedmiotu, na drugi dzień otrzymałem informacje, że sprawa zostanie rozpatrzona do 2 tygodni. 2 dni później otrzymalem informacje z prośbą o przesłanie skanu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, z tego co napisali nie jest to konieczne, ale będzie działało na moją korzyść w kwestii rozpatrzenia sprawy na moją korzyść.

Tutaj pojawia sie pytanie do was- jak najlepiej tę sprawę rozegrać, nie mam czasu na szlajanie sie po komisariatach, tym bardziej, że sprawa tyczy się przedmiotu za który zapłaciłem 350 zł. Rozważałem jedynie zgłoszenie sprawy online, ale nigdy tego robiłem i nie wiem czy jest sens. Jakie według was działania powinienem podjąć, żeby zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie sprawy na moją korzyść?

#olxdata #olx #prawo #kradziez #policja #pytanie #oszustwo
  • 2
  • Odpowiedz
idz na policje i nie wywalaj nic do kosza, dowody itd. Nie ma ze mi sie nie chce... kulsony nie beda bic ludzi czy kontrolwac maseczek a sie zajma pisaniem sprawy i moze nawet pomoga. Nie popuszczaj oszustwi. Waga paczki gdzies pewnie byla sprawdzana w sortowni, moze policja choc wezwie goscia na przesluchanie a ty kase odzyskasz. Bez tego nie wiem slowo przeciw slowu wiec jak ot widzisz? Tylko 350zl, wg mnie
  • Odpowiedz
@xyz0012345: Nie zglosisz sprawy online... tzn zglosisz ale i tak beda do ciebie dzwonic albo wysla wezwanie i trzeba bedzie zlozyc zeznania. Ja jak zglosilem to gosc dzwonil... jak stwierdzilem ze pierd... i nie ide to sam z wezwaniem przyszdl i trza bylo podpisac ze odebralem;] dostalem tylko pozniej pismo ze wszczeli postepowanie i ponad rok juz cisza...
  • Odpowiedz