Wpis z mikrobloga

#pomoctechniczna #pomoc #vpn #android

Chciałem dodać połączenie VPN na smartfonie z androidem i mam tylko trzy typy VPN do wyboru bez tego, który potrzebuję. Ktoś wie czemu i co zmienić? Mam już jedno połączenie, którego używam i w przeszłości wybrałem ten typ który chciałem, co więcej kiedy edytuję to połączenie to nadal mam do wyboru kilkanaście typów, ale kiedy tworzę nowe na obydwu smartfonach mam tylko trzy typy do wyboru. Czy coś się zmieniło z jakimś updejtem systemu? Czy może doszła jakaś opcja, która domyślnie jest teraz OFF ???
  • 3
Czy coś się zmieniło z jakimś updejtem systemu? Czy może doszła jakaś opcja, która domyślnie jest teraz OFF ???

l2tp wyfrunęło i ze względu na dziury w zabezpieczeniach nie jest dostępne od zgredoida 12
już wcześniej informowano aby przechodzić na ikev2

aczy w jakiś sposób da się połączyć po l2tp to już hgw
@Dibhala: dzięki wielkie za odp., używam VPN od vpnonline.pl i u nich w konfiguaracji telefonu jest tylko to póki co, więc wyglada na to, ze nie ogarnęli tego jeszcze żeby przejść na coś innego, hooojnia z grzybnią ;)
@zigiscrew: cóż, zmień dostawcę jeśli nie nadąża za technologią ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

tak mniej serio, to pisałeś do helpdesku co proponują na nowsze zgredoidy?

zawsze pozostaje jeszcze openvpn
nie podpowiem jednak nic na tym polu, bo nie korzystałem z tego nigdy na zgredoidzie