Wpis z mikrobloga

Nigdy bym nie pomyślał, że na wsi mi powieszą światłowód - o dziwo ludzie na mojej ulicy się zgodzili (kabel jest na słupach, słupy na działkach ludzi i operator potrzebował zgody). Dotychczas miałem 600Mbit ale widziałem, że zwiększyli to wziąłem 1Gbit. Coś pięknego, muszę wymienić moje raspberry pi, które pobiera mi torrenty bo ma tylko 100Mbit ethernet.

#internet #swiatlowody #polskawies
inrzynier - Nigdy bym nie pomyślał, że na wsi mi powieszą światłowód - o dziwo ludzie...

źródło: internety

Pobierz
  • 9
co to za dostawca, orientujesz sie moze z wlasnych srodki kladli czy za dotacje unijne?


@krzywy_kanister: w moim przypadku upc, ale można też wziąć od orange na tym samym łączu - w obu przypadkach tauronowi płaci się 20zł na miesiąc a reszta do operatora. kładł to tauron za dotacje unijne, vateusz o tym grzmiał z 3-4 lata temu i rok temu powiesili na słupach. niektórzy pieniacze na wsi się nie zgodzili,
@krzywy_kanister: przecież piszę, że oferują symetryka, ale tylko dla firm. tauron jest właścicielem kabli, ale oprócz brania kasy nic przy tym już nie robią, więc nie wiem czy to jest wg ciebie tauron czy upc. serwisant jest z upc, sprzęt z upc.
@inrzynier: nie serwisant nie jest z upc tylko z tauronu bo to jest ich cala infrastruktura, moze gosciu z upc wstawia router ale znajac zycie robi to osoba z tauronu.
nie wiesz o czym piszesz, nie bedzie symetryka dla firm u ciebie bo tauron takiej uslugi nie oferuje, sprawdz sobie na ich stronie.
nie serwisant nie jest z upc tylko z tauronu bo to jest ich cala infrastruktura, moze gosciu z upc wstawia router ale znajac zycie robi to osoba z tauronu.


@krzywy_kanister: wiesz, generalnie to był zawsze jakiś ziutek, co miał własną działalność i po prostu przyjeżdżał do instalacji bądź uruchomienia lub wymiany routera (tyle miałem z nimi styczność).

nie wiesz o czym piszesz, nie bedzie symetryka dla firm u ciebie bo tauron