Wpis z mikrobloga

w moich oxelo mf 500 następuje zmiana kółek, zamówiłem te i teraz pytanie jest takie, czy do nich potrzebuje tulejek 8mm? W oxelo tulejkę "wciskało" się w kółko, w tych nic takiego nie ma i się właśnie zastanawiam czy nie będę musiał ich dokupić xD #rolki
  • 8
@ReeceWithouterpoon: Chodzi mi bardziej o to że w starych kółkach było zwężenie na te tulejki a w tych powerslidach jest duża przestrzeń, ja amator to zaskoczony odrazu czarne scenariusze że coś jest nie tak ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@toniaszek: one teoretycznie pasują. W praktyce te tulejki są nominalnie tej samej wielkości, ale różnią się ułamkami milimetra. Któryś sklep podaje nawet wymiary z dokładnością do setnych mm.

Ja mam kilka kompletów tulejek i kiedyś robiłem testy, powierzyłem suwmiarką i z tymi samymi kółkami i łożyskami są zupełnie inne opory przy różnych tulejkach :) wiec może być tak, ze kupisz drogie kolka, najlepsze łożyska, a za krótka/długa tulejka spowoduje, że będzie
@v01dtec: Te tulejki w zestawach od Powerslide są najczęściej bardzo zbliżone. Po skręceniu szyny powinny się kręcić okej.

Niestety tulejki FR i Seby są niektóre odlewane, a niektóre wycinane przez ślepego operatora CNC (w nowych FR2 dostałem PÓŁ TULEJKI), więc trzeba albo przekładać i sprawdzać, albo wymienić.