Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci Mam trochę wolnej gotówki i zastanawiałem się nad kupnem mieszkania. Sprawdziłem wykres cen za m2 na przestrzeni 5 lat i trochę ten pomysł mi średnio się podoba. Do tego mieszkań na wynajem jest sporo przeglądając różne portale. Następna sprawa, nie wiadomo na kogo trafię i nie chce później mieć problemu z płatnością czynszu. W co polecacie wrzucić gotówkę? Obligacje, lokaty? #oszczednosci #obligacje #lokaty
  • 8
  • Odpowiedz
@C11H15N0: jeśli mieszkanie czysto pod wynajem, nie chcesz w przyszłości dać dziecku/rodzinie to osobiście wolałbym lokaty/obligacje lub czesc na giełdzie, pomijając giełdę to będziesz miał spokojne ROI na jasnym poziomie z praktycznie zerowym wysiłkiem
  • Odpowiedz
@C11H15N0: kupiłem działkę w dobrej lokalizacji, ale daleko od dużych miast. Nie na inwestycję, raczej po prostu jako materializację zarobionych pieniędzy. Może domek tam powstanie, nie wiem, ale działka jest moja i nikt mnie nie pogania
  • Odpowiedz
@C11H15N0: jeśli chcesz móc upłynnić w każdym momencie jak najszybciej - oszczędnościowe, Toyota Bank.
Jeśli masz konkretny cel w wyznaczonym czasie - lokaty/obligacje.
Inaczej - ETF na szeroki rynek
  • Odpowiedz