Wpis z mikrobloga

Wysłałem film z interwencji do Audytu Obywatelskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki @hawajz
Policjanci:
- nie przedstawili się i nie posiadali pełnego umundurowania
- nie ostrzegli przed użyciem środka przymusu bezpośredniego (pomijam kwestię, że Goha ich nawet nie dotknęła)
- nie pouczyli o prawie złożenia zażalenia do prokuratora
- nie przeprowadzili interwencji do końca! Przyjechali przecież sprawdzić czy nieletni są na mieszkaniu, przyjechali w kilku i po zawinięciu starszej pijanej kobiety ze swojego mieszkania ulotnili się XD
#danielmagical
  • 31
  • Odpowiedz
  • 4
UPDATE - Audytor raczej się podejmie tematu i nagra film ( ͡° ͜ʖ ͡°) Właśnie siedzi na czacie na streamie
  • Odpowiedz
@Derasot
policjant nie ma obowiązku przedstawić się chyba że to kontrola drogowa i wtedy musi bo zanim pojawiły się kamerki kiedyś były wyłudzenia jak i łapówki.
  • Odpowiedz
@inesinez: 14 ust. 2 i art. 15 ust. 1 pkt 2-4, obowiązany jest okazać legitymację służbową w taki sposób, aby zainteresowany miał możliwość odczytać i zanotować numer i organ, który wydał legitymację, oraz nazwisko policjanta.
Proszę bardzo, nie pitol głupot.
  • Odpowiedz
@Derasot
prosili o uspokojenie się Gosi. Myślę, że to trochę było dla przykładu bo z tego co się orientuje tam interwencja jest średnio co 1.5 dnia. Mam nadzieję że niedługo tucznik się przejedzie zakuty dla kurażu
  • Odpowiedz
@inesinez: Jaki mit, podałem Ci konkretny przepis z ustawy, więc się nie wykręcaj.
Oczywiście że potrzebują nakazu, chyba że okoliczności go zmuszają do wejścia na chatę. Ekspercie.
  • Odpowiedz
  • 13
@inesinez: " Myślę, że to trochę było dla przykładu" jaki przepis i jakiej ustawy daje uprawnienia do użycia środka przymusu bezpośredniego "dla przykładu"? Ona nawet nie dotknęła ich XD
  • Odpowiedz
  • 7
@inesinez: Może sobie wchodzić w tylko ściśle określonych przypadkach, np. w sytuacji zagrożenia życia. Nie może sobie wejść przez zakłócanie spokoju. Co najwyżej może papier przekazać lub skierować wniosek do sądu XD
  • Odpowiedz
@Klonazepam
to samo możesz recytować przy interwencji trzymając kamierkie w łapie skierowana na funkcjonariusza a jedyne czego się dowiesz to że nie masz prawa go nagrywać
  • Odpowiedz
@Klonazepam
skieuczysz jak mój brat kiedy pyta czy pomogę mu w lekcjach a na koniec mowi żeby to napisać za niego bo on jest zmęczony. Co mnie obchodzi twoja niewiedza ????
  • Odpowiedz
@inesinez: Buhaha, nie podałeś żadnej podstawy prawnej na swoje wysrywy, ustawy mówią coś innego, pewnie sam jesteś bagieta, kto wie czy nie jednym z tych, którzy robili interwencje na urzędniczej xD.
  • Odpowiedz
widać że nigdy w życiu przypału nie mieliście a jedyne imprezy to znacie z urzędniczej ???? stąd ta wiara w to co piszą w internecie
  • Odpowiedz
@inesinez: Miałem, policja mi zapukała do drzwi w czasie imprezy, grzecznie poinformowali, że impreza się skończyła inaczej będzie mandat. Jakoś nie weszli i mnie nie skuli, widocznie nie wiedzieli, że można mnie skuć.
  • Odpowiedz