Wpis z mikrobloga

Jak mam kartę grafiaczną i procesor i5-8400, który ma zintegrowane GPU, to powinienem wyłączyć na stałe te zintegrowane GPU, czy zostawić, by to system decydował kiedy używać którego? Bo to działa tak, że jak włączam grę, to zaczyna działać zewnętrzna karta graficzna, a jak się przełączam na przeglądarkę, to działa ta zintegrowana? A co jak mam na 1 monitorze grę, a na 2 przeglądarkę? Karta wtedy ogarnia grę, a zintegrowane gpu przeglądarkę?

No i co jak włączam np. youtube - używana jest zewnętrzne gpu, czy zintegrowane? No bo do 720p starczyłoby zintegrowane, ale do 4k już lepiej zewnętrzne. System sam wykryje kiedy przełączyć?

#gry #pcmasterrace #komputer #komputery #pytanie #sprzetkomputerowy #gpu
  • 5
@becvvv: Integra w cpu nie ma nic do znaczenia jak jest osobna karta. Można ją wyłączyć. To nie laptop. Sygnał do monitora idzie tylko z karty.
@Ademu: @becvvv Jak się nie mylę to, gdy są dostępne dwa GPU to ustawienia -> wyświetlacz -> ustawienia grafiki można wskazać, który program z jakim GPU ma się odpalać.

Taki myk widziałem jak obraz był z zintegrowanej, a chciało się mieć akcelerację GPU dedykowanej, która była koparkowa bez złącz wideo.
@becvvv: GUI Windowsa korzysta z karty graficznej zewnętrznej, tak samo jak aplikacje pisane na najnowszym okienkowym api wpf (widać po tym że jak masz RTX`a to gdy uruchomisz taką aplikację i jeśli tego nie wyłączyłeś w sterowniku, to pojawi się na chwilkę logo nvidii w okienku aplikacji). Aplikacje korzystające z wcześniejszych api jak np. win32api używają tylko samego cpu do wyświetlania okienek. Generalnie nic nie trzeba zmieniać, ten problem o który