Wpis z mikrobloga

Kocham Linuxa miłością tragiczna niczym Wokulski tę kur.wę I. Ł. ale serio czemu Linux musi sam sobie stwarzać problemy z du.py. Czekam na komentarze linuxowitów "co zesrałeś się windowsisrzu, co kupka w majtkach co jądra się nie chce zaktualizować co sraczka bo pakietów się nie sprawdziło przed instalacją co może jeszcze działające GUI byś chciał wracaj na szitdowsa śmieciu" no ale do sedna. Polećcie mi jakąś STABILNA wersję Linuxa bo:
1. Mint 21.1 (odpowiednie sterowniki zainstalowane, wszystko śmigało pięknie aż do aktualizacji - wyskakuje błąd pakietów jakiś już nie pamiętam , wine się wysypuje bez kur.wa powodu chociaż nic nie grzebałem żeby popsuć, już raz musiałem resetować bo nagle się zamroził na ament.
2. OpenSUSE Tumbleweed z kde - po instalacji po ponownym uruchomieniu wypiera.dala czarny ekran i nic się nie dzieje - zajebisty ficzer

Kurła chce działające stabilne distro bez takich niespodzianek bo jako zwykły użytkownik chce mieć system który odpalam loguje się i korzystam z programów. I nie zamierzam zagłębiać się w logi czy inne cuda dlaczego OpenSUSE się wywala (wszystie sterowniki poinstalowane odpowiednie). J
Na laptopie Win10 chodzi już 5 lat i nigdy żadnych problemów, ani razu się nie zawiesił ani żaden bluskrin xd
Myślę nad wypróbowaniem tym razem OpenSUSE Leap może ta wersja będzie działać stabilnie albo ponownie przeinstaluje Minta:/
A wy jakiego distra używacie na codzien? Dobra wyżaliłem się się ponarzekalem ale z Linuxa i tak nie zrezygnuje xd
#linux
  • 14
@Sebek_Bonk: Może być Ubuntu, lub np. Fedora (jeśli chciałbyś jeszcze wypróbować dystrybucję nie debiano pochodną) - ale po prostu wybierz jedną z głównych dystrybucji z dobrym wsparciem. Powinno być dobrze.

W pracy i życiu korzystam z wielu komputerów z różnymi systemami i to nie jest tak, jak wielu jest przekonanych, że na windowsach nie ma problemów lub jest ich dużo mniej niż na linuksach.
@Sebek_Bonk: jak chcesz stabilne distro to może być Ubuntu ale bez żadnych dodatkowych ppa. Ja używam Fedory i nie narzekam. Zero problemów. Ale ja używam gnome praktycznie bez dodatków.
@Sebek_Bonk: powinno być dobrze o ile nie będziesz instalować jakichś dzikich PPA. Najlepiej żadnych. Prędzej czy później zawsze to rozwala system. Ja dawniej jak musiałem coś zainstalować czego nie ma w repo wolałem sobie sam z githuba sklonować i samemu zbudować. Teraz już tego praktycznie nie robię. Wszystko czego nie ma w repo, a potrzebuję jest na flathubie