Wpis z mikrobloga

@open_or_die:
1. To nie mubi, tylko ubezpieczalnia przedłuża i powinni przedłużyć. Sprawdź, czy od jakiegoś link4 czy gdzie tam nas OC mail nie przyszedł.
2. Zadzwoń do ubezpieczyciela, żeby przedstawili Ci ofertę.
3. Jak masz na ubezpieczeniu termin końcowy 2 lutego, to najpóźniej 1 lutego powinieneś złożyć wypowiedzenie jeśli chcesz zmienić ubezpieczalnie, inaczej się przedłuża.
4. Jak przegapisz, to dużego bólu nie ma, bo jak kupisz nowe ubezpieczenie, to stare możesz
  • Odpowiedz
@open_or_die: No tak, przy tym roczniku to nie masz co narzekać na cenę, bo sporo firm ma zniżki na ,,klasyki".
Skoro chcesz zostawić to nie musisz nic robić (przyjdzie do domu o ile poczta nie nawali, albo nie wyraziłeś zgody na email) ale lepiej przedzwonić do firmy żeby przedłużyli, zawsze pewność ile będzie i temat zamknięty.
  • Odpowiedz
@open_or_die: mubi na 100% dzwoniło do CIebie z propozycją odnowienia i porównania z innymi ubezpieczycielami. Moze masz jakiś filtr antyspamowy i obce numery się nie mogą dodzwonic. Kontaktują się na 30 dni przed startem nowej
  • Odpowiedz
poczekam jeszcze do poniedziałku, może coś przyjdzie.


@open_or_die: A nie prościej zadzwonić do dotychczasowego ubezpieczyciela, usłyszeć ofertę przedłużenia, gdy zaakceptujesz to opłacasz np. blikiem, przelewem, na poczcie. Dokumenty polisowe na e-mail albo listownie na adres.
  • Odpowiedz
4. Jak przegapisz, to dużego bólu nie ma, bo jak kupisz nowe ubezpieczenie, to stare możesz wypowiedzieć w każdej chwili i zapłacić tylko za okres od autoprzedluzenia do wypowiedzenia.


@strikingsurface: Nie może.

@open_or_die To kup sobie przed końcem polisy nowe(tj. jeżeli obecne jest do 30.01, to kup od 31.01), żeby nie mieć przerwy, a jeżeli stare się odnowi to możesz je wypowiedzieć w dowolnej chwili, a zapłacisz tylko za czas od
  • Odpowiedz
  • 0
@DRESIARZZ
czej czej, mogę wziąć następne ubezpieczenie bez wypowiedzenia starego?
ogólnie mubi dodało mi do polisy wzory wypowiedzenia więc wysłanie e-maila to byłaby chwila.

ubezpieczenia mam do 25 lutego według aplikacji mój obywatel.
  • Odpowiedz
@open_or_die: No to luz, kupujesz np. teraz w mubi OC ze startem od 26.02, a obecnemu ubezpieczycielowi wysyłasz nawet dzisiaj lub maksymalnie dzień przed końcem polisy na e-mail wypowiedzenie. To wszystko. Bylebyś nie robił tego po 25.02 bo wtedy już nie będziesz mógł wypowiedzieć.
  • Odpowiedz
@open_or_die: Na wzorze wypowiedzenia (po zakupie nowego OC, żeby nie mieć przerwy) zaznaczasz ten kwadracik, ślesz na e-mail i nic Cie nie interesuje, a nowe ubezpieczenie po opłaceniu startuje automatycznie 26.02.
DRESIARZZ - @openordie: Na wzorze wypowiedzenia (po zakupie nowego OC, żeby nie mieć ...

źródło: wyp

Pobierz
  • Odpowiedz
może. Służy do tego ostatni kwadracik z przedstawionego przez Ciebie formularza. Została zawarta nowa umowa.


@strikingsurface: Tam masz nawet art 28a ustawy. Tak ciężko znaleźć?
Nie może, musi mieć 2 polisy o takim samym czasie startu, a nie w trakcie :)

Art. 28a
punkt 1

1.

Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego w tym samym czasie jest ubezpieczony w dwóch lub więcej zakładach ubezpieczeń, przy czym co najmniej jedna z umów ubezpieczenia OC
  • Odpowiedz
@DRESIARZZ: ale gdzie masz napisane o takim samym dniu startu?

Art. 28 ust. 1 mówi o tym, że masz przedłużenie polisy na kolejne 12 miesięcy
Natomiast Art. 28a ust. 1 mówi, że możesz wypowiedzieć umowę pod warunkiem, że masz drugie aktywne ubezpieczenie.
Czyli ubezpieczenie automatycznie odnowione 1 lutego możesz anulować 5 lutego, pod warunkiem, że 5 lutego masz drugą polisę.

Wiem co mówię, bo mój różowy sobie ubezpieczenie przedłużał jakieś 4
  • Odpowiedz
ale gdzie masz napisane o takim samym dniu startu?


@strikingsurface: w tym samym czasie

Rankomat bardziej po polsku niż ustawa.

Uwaga! OC automatycznie wznowione możesz wypowiedzieć tylko wtedy, gdy posiadasz drugą umowę ubezpieczenia zawartą dokładnie na ten sam okres. Nie można zatem kupić innej polisy już po rozpoczęciu ochrony i równocześnie zrezygnować z kontynuacji poprzedniej umowy.
  • Odpowiedz
@DRESIARZZ: no sorry, ale przerabiałem to...
Poza tym również rankomat:

Czy muszę płacić podwójną składkę, gdy moje OC przedłużyło się automatycznie i kupiłem nową polisę?

Nie. W sytuacji gdy kierowca zapomniał, że polisa OC przedłuża się automatycznie i kupił nową polisę, nie jest zobowiązany do opłacenia obu umów w pełnej kwocie. Przedłużoną automatycznie umowę można w dowolnym momencie wypowiedzieć. W takim wypadku właściciel pojazdu zapłaci jedynie za czas od automatycznego odnowienia
  • Odpowiedz
Czy muszę płacić podwójną składkę, gdy moje OC przedłużyło się automatycznie i kupiłem nową polisę?


@strikingsurface: To właśnie oznacza to o czym piszę.

Przed końcem OC kupujesz nowe, starego nie wypowiadasz, przedłuża się ono automatycznie.
Masz 2 polisy jednocześnie i możesz zrezygnować z jednej. NIE W TRAKCIE TRWANIA JEDNEJ POLISY!
Muszą być 2 na raz na ten sam okres.

Nie możesz wypowiedzieć, gdy minął miesiąc od automatycznego odnowienia, a nagle znalazłeś
  • Odpowiedz