Wpis z mikrobloga

Ogolnie szukam auta do 18k, w wyjatkowej sytuacji 20k, jesli sie cos ciekawego trafi. No i w mojej okolicy ostatnio ktoś wystawił Mitsubishi lancera z 2009 roku za 20k, z silnikiem diesela 2.0, 140km - i tutaj mam pytanie, bo sie nie znam na dieselach. Czy jesli nie bede czesto jezdził w jakies dłuzsze trasy, tylko glownie cos krotkie, typu 7km do miasta, to ten silnik moze sie psuć?

Niby jest taka opinia, ze jak na krotkie trasy to benzyna, ale u mnie w oklicy raczej nie trudno kogos spotkac z dieselem, a jezdzą głównie do miasta i po miescie, a przy tym jakos specjalnie nie narzekają

Aczkolwiek pytanie tez ile to pali, bo moze sie nie opłaca, skoro benzyna teraz droższa

#samochody #motoryzacja #mitsubishi #auto #
  • 6
  • Odpowiedz
@essos: diesel wolno się nagrzewa i jest droższy w naprawie. Osobiście kupiłbym benzynę, chociaż mam diesela, ale robię długie trasy. Ale czy diesel przy obecnych cenach paliwa się opłaca? nie wiem.
Co do twojego auta się nie wypowiem konkretnie, bo go nie znam, ale ja bym stawiał na benzyniaka. Poczytaj zużycie i wady danego silnika w internecie.
  • Odpowiedz
  • 0
@DonKiciot: Jak postawie na benzyne, to pewnie go nie kupie, bo rzadko kiedy sie pojawia jakis model, a jak sie pojawia to tez niekoniecznie w kolorze ktory bym chcial czyli czarny. Aktualnie sa dwa modele w claym województwie.
Ale i tak nie jestem epwien czy benzyna to dobry pomysł, bo widzialem w jednej recenzji na YT, jak gość który ma ten model z silnikiem 1.8, mówił, ze pali mu jakies
  • Odpowiedz
  • 1
@essos
To czy się może psuć będzie zależeć od stanu, jak db trafisz to i diesel na trasach 5km będzie bezwarayjny, ale kuoujc auto 15 letnie nie wiesz jak było traktowane serwisowane itd
Ja polecam lpg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@essos: W Lancerze 2.0 diesel pochodzi z Volkswagena, to odmiana 2.0 TDI PD który ma opinię bardzo awaryjnego, więc ja bym się nie pakował w ten konkretnie silnik. Duża ryzyka wtopy Tu masz garść info na jego temat Benzyna 1.6/1.8 to najbezpieczniejszy wybór, ewentualnie diesiel 1.8 konstrukcji już Mitsubishi
  • Odpowiedz
  • 0
@MoonRay: Nie i jakoś zaprzestałem szukania. Bo jak widzialem zawyzone ceny aut, to się biłem myślami czy się nie obejdę, bo tak właściwie to to auto sporadycznie by mi się przydawało, no. żeby pojechać na jakąś randke. Albo jak widzialem coś ciekawszego to trochę daleko, no i w ten sposób nic nie kupiłem
  • Odpowiedz