Wpis z mikrobloga

Ma ktoś pomysł czemu w Assetto Corsa cały czas mam wciśnięte sprzęgło kiedy tylko nie naciskam gazu, kiedy zmieniam bieg (ale tylko w dół) i kiedy stoję. Automatyczne sprzęgło mam wyłączone we wspomaganiach a i tak działa to jak widać. W prawym dolnym rogu jest grafika który pedał wciskam - zielony gaz, czerwony hamulec i niebieskie sprzęgło.
W komentarzu dodaje filmik z opcji gdzie widać że to nie jest problem moich pedałów które miałyby wykrywać jakiś nieprawidłowe naciskanie bo reagują tak jak powinny - dopiero wtedy kiedy na nie nacisnę.
Dlatego zastanawia mnie czemu pomimo wyłączonego automatycznego sprzęgła to działa właśnie w ten sposób, już nie wspominając o tym że jak sam naciskam sprzęgło to to wtedy nie reaguje.
Kierownica - Thrustmaster T300 RS GT Edition

#gry #assettocorsa #pcmasterrace #simracing
Amenotejiikara - Ma ktoś pomysł czemu w Assetto Corsa cały czas mam wciśnięte sprzęgł...
  • 5
Mam już częściową odpowiedź - niektóre samochody mają autosprzęgło tak czy inaczej. Ale czy naprawdę nie da się tego wyłączyć? Chcę się pobawić sprzęgłem, nauczyć się driftować.
@Amenotejiikara Panamera ma skrzynie automatyczną z możliwością wbijania biegów łopatkami, nie masz w niej fizycznie pedału sprzęgła do operowania. Wszystko jest git, jeśli chcesz bawić się sprzęgłem to musisz wybrać auta typowo manualne.