Wpis z mikrobloga

jeżeli dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wyliczyłem na 2000 kcal i w ciągu dnia poprzez aktywność fizyczną spalam 500 kcal to jeżeli tego dnia przyjmę 2500 kcal to wyjdzie na to samo jakbym przyjął 2000 kcal bez żadnego dodatkowego spalania? dobrze to rozumiem?
#silownia
  • 6
@Pndpkf: Bierne spalanie bierze pod uwagę standardową aktywność... więc tak pod warunkiem, że rzeczywiście bierne masz 2000 + dodatkowo np. pobiegasz przez godzinę za te 500kcal to wyjdzie ci 2500.

Liczenie kalorii działa, ale tylko jeśli się nie oszukujesz, większość ludzi ma niską aktywność fizyczną a nie normalną za dnia, dodatkowo ruch aktywny to aktywny, nie przejście do paczkomatu a ćwiczenia a spalić 500kcal na ćwiczeniach to nie takie proste, bo
To raczej dane z badań, bez niczego spalisz o ile wytrzymasz godzinę tak intensywnego treningu, problem takie, że ludzie nie wytrzymują, robią przerwy etc. ale z 2 strony jeśli ktoś ma nadwagę i rzeczywiście wytrzyma taki trening to spali więcej... przecież są sportowcy, którzy pochłaniają ponad 10tyś kcal dziennie... tylko to nadal sportowcy i prawdziwy trening a nie pierdu pierdu kupiłem karnet na siłownie...czy już się samo spala. xd

A odnośnie liczenia
@Pndpkf: Gdybym na redukcji bazował na takich kalkulacjach i doliczał spalone kcal to powinienem tracić średnio z 2-3kg wagi tygodniowo. To tak nie działa.

Trudno utrzymać wysoki NEAT przy dużej liczbie cardio. Zawsze organizm jakoś sobie rekompensuje wysiłek - mimo, ze wydaje nam się ze mamy nad tym kontrole.
@AVOIDME: Działa, trochę lat temu byłem spasiony, znaczy otyłość 3 stopnia, po kilku miesiącach nie musiałem się ważyć, niemalże co do kilograma wyniki równały się temu co miałem w kalkulatorze.
Nie działa jak sam się oszukujesz, nie dodajesz wszystkiego co żresz, albo przewartościowujesz ćwiczenia, jak wspomniałem większość z nas ma najniższy prób biednego zużycia bo nie robi nic aby podbić sobie metabolizm.

Jeśli chodzi o samą redukcję to, to jest metoda