Wpis z mikrobloga

Witam rapowe mireczki, co myślicie na temat beefów, a raczej ich kompletnego braku w ostatnich latach? Ostatnim większym jaki kojarzę, to chyba Szpaka z Bezczelem, ale to już też kilka lat od tego czasu minęło. Czy to oznacza, że na naszej rodzimej scenie panuje sielanka i każdy każdego lubi i nie mają ze sobą problemów? To dlaczego co jakiś czas lecą jakieś strzały w powietrze, oczywiście bez podawania ksyw? Taki Que z Sentino niby obaj raperzy, a jak mieli konflikt to zamiast napisać dissu to się przepychali na instagramie.

Spójrzmy na aktualną sytuacje 2115 i Sb Mafija.

1. Miesiąc temu Białas puszcza nutę "Głowa rodziny" w której padają następujące słowa:

Niektórzy się #!$%@? wozili, a potem przychodzili po plecy jak do tatusia

By w momencie w którym się mogli zachować przywalili w #!$%@?


Dużo osób zinterpretowało to jako atak w stronę Bedoesa i rzeczywiście tak mogło właśnie być. Oczywiście ksywka standardowo nie pada. Z drugiej strony może też to być nadinterpretacja, więc lecimy dalej.

2. Mata wypuścił tydzień temu nutkę "Młody Paderewski" w której lecą kolejne zarzuty, również pasujące mocno do Bedoesa. Ksywka niestety tak jak już to mają w zwyczaju łakerzy znowu nie padła.

Najpierw nienawiścią karmią, potem mówią żeby kochać

W tym świecie nie ma nic za darmo, wpłacą na pieski jak nagrasz TikToka (ej)


Pierwsze nawiązanie do Bedoesa. Jak wiemy Bedi na początku kariery łaka był mega toksyczny, zgrywam pseudo gangusa i będąc pod "opieką" Białasa fikał do każdego. Gdy się pokapował, że jego widownia to głownie bedoesiary to zmienił narracje na bardziej pasującą do nastolatek - ot, wszyscy się kochajmy. Linijka z tiktokiem i pieskami to oczywiście nawiązanie do akcji z Bedim, który naganiał fanów do nagrywania tiktoków do jego nutki, a za każdego nagranego wpłaci charytatywnie na pieski. (bo przecież nawet na akcjach charytatywnych trzeba jakoś zarobić, prawda?)

Zacznij w końcu mówić prawdę, bo jesteś raperem i za to ci płacą


Czyżby Mata sugerował, że Bedołak tak naprawdę zmienił się pod publiczkę, dalej jest toksycznym homofobem, ale bardziej mu się opłaca robić fanów w #!$%@?? (nie wiem, choć się domyślam)

Ty ogień, ja woda

Tacy jak ja ciebie gaszą


Tutaj kolejny sygnał, że może chodzić o Bedoesa. Bedi jest ostatnio kojarzony z kolorem czerwonym (rewolucja romantyczna - ogień), Mata z kolorem niebieskim - woda)

SB to M, szmato na co mi twój całus skoro się nie ufa judaszom?


Oczywiście całus odnosi się do okładki rewolucji romantycznej, a Judasz to oczywiście określenie na zdrajcę.

Nie wiadomo o co dokładnie chodzi, ale myślę, że tam może się dziać grubo. Mata wywalił kilka porządnych punchy, ale Bedi już odpowiedział (oczywiście na ig), że on żadnemu raperowi odpowiadać nie będzie.

Moim zdaniem łak po prostu obsrał zbroje i tyle. Beef z Filipkiem kilka lat temu pokazał, że gdy trzeba wymyśleć poskładane wersy, które mają zaboleć, to facet nie istnieje. Bedi boi się, że poskłada go Mata na wersach, a tym razem już mu Białas nie pomoże. Boi się, że przegra i spadnie na niego fejm. (chociaż nie wiem czemu, bo przecież dzisiejszy młody człowiek i tak w tydzień o tym zapomni i dalej będzie propsował. Bedi swoim fanom może wejść na chatę, nasrać im na dywan, oni będą oburzeni przez dwa dni, a potem kupią płytę)

Wychodzi na to, że chyba trzeba czekać na diss Popka na kochankę (xD), bo na beef Mata vs Bedoes nie ma nawet co liczyć.

A wy co myślicie?

#rap #polskirap #muzyka
  • 2