Wpis z mikrobloga

#rosja #wojna #ukraina

Zachód zmienia swoją strategię z obrony i odstraszania r0sji na zdecydowaną ofensywę i zwycięstwo Ukrainy, — wiceprzewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Narodowego, Obrony i Wywiadu, szef Stałego Przedstawicielstwa Ukrainy przy NATO Jehor Czerniew.

„Spotkaliśmy się z sekretarzem generalnym NATO @jensstoltenberg, który potwierdził, że nasi partnerzy przechodzą od pomocy w obronie przed Rosją do wspierania zwycięstwa Ukrainy. Więc nikt już nie będzie negocjował z r0sją” – powiedział polityk.
źródło: personaje-de-dise%C3%B1o-caricaturas-la-estrella-norteamericana-dibujo-vectorial-del-caricatura-ganador-boxeo-estados-unidos-163798793
  • 11
@Bobito: @hu2jec123 @vaporizer @Aleale2 @gharman @LittleShort @Bobito reality check. Ukraina nie ma już raczej szans wygrać tej wojny (w sensie odzyskać terytoriów utraconych od roku 2014). Była na to teoretyczna szansa na przełomie lata i jesieni ale... Być może tylko teoretyczna a nie realna.

Ile znacie przykładów z historii, kiedy dużo słabsze ludnościowo i przemysłowo państwo potrafiło wygrać długotrwałą wojnę materiałową? Bo np. Finlandia przegrała i tę wojnę z 1939/40 i
@Mistrz_Motyl: W odpowiednich warunkach strategicznych które zachód oferuje Ukrainie liczebnie słabsze siły mogą osiągnąć szalony stosunek zabitych do schwytanych i rozgromić armie - obie wojny w Zatoce Perskiej, bitwa pod Charkowem, bitwa pod Kannami, dosłownie każda wojna prowadzona przez Czyngis-chana.Dlatego mobilizacja kacapów nie będzie punktem przełomowym wojny a może być jedynie punktem wyjsciowym do kolejnej masakry na cywilach i utworzeniem kolejnych kompanii rosyjskich gwałcicieli.