Wpis z mikrobloga

Co jest lepsze:
1. Dwa duże monitory
2. Zajebiście szeroki monitor, np: samsunga CRG9

Obecnie mam 2 duże monitory + macbook , i cenię sobie setup. 2 niezależne monitory pozwalają mi mieć różne aplikacje na raz otwarte, możliwość przewijania desktopów po monitorze itp.

A jak to wygląda jak ma się jeden monitor na #mac? Jak zmieniam desktop to zmienia mi się cały ekran czy można ustawić że np. pół monitora to jeden desktop, a drugie pół to drugi desktop?

#macbook #mac
Pobierz K.....a - Co jest lepsze:
1. Dwa duże monitory
2. Zajebiście szeroki monitor, np: sam...
źródło: samsung-crg90
  • 18
@Klopsztanga Mam fajny ultra wide z mocnym radiusem od 3 lat i kolejny setup to raczej będą dwa duże identyczne ale normalne. A ultra wide może jako dodatek. To jednak jest bardziej dla graczy a nie do pracy z wieloma oknami. Jednak takie przyciąganie do ramek ekranu jest lepsze niż dopasowywanie okien na 1 wielkim
@Klopsztanga: Ultrawide zazwyczaj pozwalają się podzielić na dwa lub więcej ekranów. Działa bez problemu na Windowsie i na Linuksie, co mi delikatnie sugeruje że na Macu będą jakieś dziwne jazdy, ale możesz próbować.

PBP to się nazywa. Fajny setup, bo nawet mając dwa "bezramkowe" monitory tej ramki nie zredukujesz do zera.

@Saeglopur zajrzyj w opcje monitora, jak wyżej. ;) Tylko w zależności od systemu/monitora/grafiki możliwe, że będziesz musiał fizycznie pociągnąć drugi
@Klopsztanga: Maczki bardzo dobrze radzą sobie z łączeniem dwóch fullscreenowych aplikacji na jednym monitorze. Nie da się raczej ustawić żeby obok były dwa osobne desktopy, ale większość z tych szerokich monitorów ma funkcję picture-by-picture i jeśli podłączysz dwa kable to wtedy będziesz miał dwa desktopy. Ja jednak od zawsze na macOS pracuję głównie na fullscreenowych aplikacjach i tobie też polecam.
@Klopsztanga: Zobacz sobie jak działa Mac OS na monitorach panoramicznych. Podobno słabo bo nie wspierają takich rozdzielczości. Żebyś potem się nie dziwił.

I zależy co robisz - ja mam dwa monitory i czasem lubię pracować na dwóch, a czasem wyłączyć jeden żeby oszczędzić prąd i oczy
na windzie masz fancyzones (powertoy od m$)


@sirgorn: Znam i korzystałem ale jednak nie zawsze jest potrzebny aż tak na stałe przypisany podział - to dla super konkretnych jakiś stanowisk w jakiś firmach pewnie najbardziej sie przydaje. Ale przyznam że wróce do tego jeszcze raz po latach i popróbuje znów :)

Od siebie z takich rzeczy polecam Groupy od Stardock - pozwala z okien tworzyć zestawy z zakładkami - wiele różnych
@Klopsztanga: akurat niedawno się przesiadłem z dwóch monitorów (29" 21:9 + 24" 16:10) na Samsunga Odyssey G9 (49" 32:9) i jestem zadowolony, aczkolwiek:
- o ile przejście z 16:10 na 21:9 (jako główny monitor) było rewelacją, tak do 32:9 zdecydowanie trzeba się przyzwyczaić, to jest spora zmiana i raczej nie dla każdego. Początkowo miałem wątpliwości, ale po kilku tygodniach już bym nie wrócił do poprzedniego setupu.
- nie wiem, czy bym
@Klopsztanga: wszystko zależy od potrzeb. Dla mnie najważniejszy jest duży obszar roboczy. Sam mam 2 monitory 4K, bo w czasach jak je kupowałem nie było ultra wide 2160p. A próbowałem pracować na ultrawide 1080p i po prostu było słabo. Teraz myślę o kupieniu 5120 x 2160 i ustawieniu jednego ze starych monitorów pionowo obok.