Wpis z mikrobloga

@Szyszkalogin: To do kogo masz pretensje? Do siebie, że się nie rozwinąłeś, czy do starych? Albo teraz przez rok, dwa się przemeczysz i po robocie będziesz się dokształcał, albo będziesz #!$%@?ł w kolchozie do końca życia. ()
Ale to nie moje życie, ja tam się wykształciłem i nie muszę #!$%@?ć 12 stek.
Jaką książkę ostatnio przeczytałeś? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@trinty: Znam dwie osoby z zespołem Aspergera (spektrum autyzmu) i mają wyższe wykształcenie i stosunkowo dobrą pracę. Jakiej pomocy oczekiwalbys od państwa i co twoim zdaniem wyglądałoby inaczej w twoim życiu? Możesz nad tymi rzeczami pracować nawet jako dorosły. Ale autyści jako specjaliści w myśleniu czarno-białym na pewno stwierdzą że to by nic nie dało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Szyszkalogin: Hahaha. Chłopie, bierz się w garść i uciekaj do roboty za granicę, nawet może być ten sam kołchoz co miałeś, tylko że tam zarobisz GODNE PIENIĄDZE, a tutaj w Polsce jest sam syf. Ja niedługo się przymierzam do wyjazdu, ty jak masz zaoszczędzoną kasę to na spokojnie ci powinno styknąć. Najważniejsze jest kupno żarcia przed wyjazdem. A jak zarobisz godnie, to potem możesz się opierniczać nawet przez cały rok. Robót
@Szyszkalogin: a masz jakiś cel w tym szarpaniu godzin? Ja też robilem czasami nawet po 16h, bo na dwa etaty, ale był cel. Teraz go osiągnąłem, robie sobie 5x8h i wywalone. Jak wiem, że mam za miesiąc lub dwa jakis wydatek albo mam zamiar polecieć na wakacje to sobie zrobię 3-4 razy po 12h.
Jak nie masz żadnego celu co zrobić z kasa to nie ma sensu tyle pracować
@PfefferWerfer: nie za bardzo rozumiesz może mieć wyższe wykształcenie pod warunkiem jeśli otrzyma pomoc z ukierunkowaniem autyzmu w młodym wieku im wcześniej tym lepiej najwidoczniej oni skorzystali z tej pomocy
ja nie miałem żadnej diagnozy w młodości niczego psycholog która się tym zajmowała powiedziała mi że zaczęli zdiagnozować w Polsce po 15 latach od 89 w całych kraju po 20
@Szyszkalogin: Ile masz lat? Niestety musisz się uniezależnic od starych tzn. nie że przestać z nimi mieszkać, ale przestać ich słuchać. Wiekszość ludzi robi to w wieku około 16-17 lat, ale są takie zjeby jak ja i ty, którym to zajmuje więcej czasu.
To, że coś zmienisz nie znaczy, że będzie lepiej, ale generalnie rzecz biorąc łątwiej zaakceptować, że się nie udało jak robi się to czego się samemu chciało.
@trinty: Oboje otrzymali diagnozy już jako mocno dorośli ludzie (kobieta 31 lat, mężczyzna ok. 38 lat). Nigdy nie mieli żadnych zajęć kierunkowych na swoją przypadłość, przez życie brnęli po prostu z łatką specyficznego ekscentryka. Fora dla autystów są pełne autystów uważających go za pełne usprawiedliwienie swoich antyspołecznych zachowań, gdzie podobnie jak neurotypowi są jak najbardziej w stanie nad nimi pracować, wystarczy im logicznie wtłoczyć do głowy jakiś podręcznik Carneggiego i otrzymamy