Wpis z mikrobloga

Dzisiaj chcąc zmienić pastę na #cpu wyrwałem niechcący procesor razem z chłodzeniem (CPU przyklejony do chłodzenia). Ostatecznie już dość łatwo odkleiłem procesor od chłodzenia, natomiast po wymianie i ponownym skręceniu komputer nie uruchamia się. Działają tylko wiatraki, wszystkie LEDy w obudowie się świecą ale nie ma obrazu na monitorze, nie podświetlają się peryferia (myszka, klawiatura, mikrofon). Możliwe że taką operacją uwalilem płytę główną? :|

#pcmasterrace #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #komputery
  • 22
w obudowie wszystko ładnie się świeci, prócz tego nie działa nic ani power off ani reset button.


@choosewisely: a tam na tym radiatorze nie powinieneś mieć jeszcze wentylatora? Zdaje sie, że komp może nie wstawać jak nie wykryje podłączonego CPU_FAN.
- na pewno wpięty do CPU_FAN1?
- czy zasilanie MOBO dociśnięte?
- czy zasilanie procka dociśnięte?

@choosewisely: zakładając radiator łatwo zruszyć wyżej wymienione, niby wyglądają na podłaczone, a nie są.
a tam na tym radiatorze nie powinieneś mieć jeszcze wentylatora? Zdaje sie, że komp może nie wstawać jak nie wykryje podłączonego CPU_FAN.


@MrGalosh: nie spotkałem się jeszcze z taką płytą główną, która by nie ruszyła bez wiatraka a miałem w rękach kilkadziesiąt płyt.

@choosewisely wkładałeś do płyty jakiś drugi procek ? jak tak, bo bardzo możliwe, że padł wsad w biosie i pomoże przeprogramowanie.

Zrób jeszcze tak jak napisali koledzy wyżej
@choosewisely: #!$%@? kiedyś podobny numer, sprawdź pod kątem z każdego boku procesora czy piny na pewno są proste. U mnie kilka było delikatnie wygiętych. Przy dobrym świetle musisz to sprawdzić. Naprostowalem 4 piny małym nożem i po włożeniu do socketem normalnie później działał procesor. Tylko nie mogłem za bardzo dokręcać chłodzenia bo się potrafił później zrestartować komputer. Dałem więcej pasty termochłodzącej i jakoś to działa. Powodzenia
nie spotkałem się jeszcze z taką płytą główną, która by nie ruszyła bez wiatraka a miałem w rękach kilkadziesiąt płyt.


@JoeBlade: możliwe, że to zmyśliłem, ale wydawało mi się, że kiedyś taką dyskusję czytałem.

No ale - "chyba" i "wydaje mi się". Możliwe, że coś pokręciłem ¯_(ツ)_/¯
@BratBorat
@MrGalosh
@snajp511
@JoeBlade
@wypokowy_expert
@krzyhhh
@methhod
@AVATARKUBA122

Panowie, taki cyrk, że aż pozwoliłem sobie was wszystkich zawołać. Po pierwsze - bardzo dziękuję za pomoc. Informuję że ostatecznie się poddałem i zawiozłem kompa do serwisu, wspólnie z serwisantem przepinalismy kompa na nowe MOBO, próbowaliśmy z nowym procesorem, GPU, zasilaczem itp. - i nic.
Ostatecznie winnymi okazały się kości RAM, które spaliły się (wszystkie 4 xD), więc zarówno serwisant ani ja nie wiem
@choosewisely: ło #!$%@? spalić ramy przy wyciąganiu chłodzenia, to trzeba mieć talent:D kiedyś kolega chciał przełożyć mobo do nowej obudowy i wzięło go na wymiane pasty w procku, a że nie była wymieniana x lat to jak wyciągał chłodzenie to tylko piny w sockecie zostaly a cała reszta luzem :D