Wpis z mikrobloga

Dzisiaj chcąc zmienić pastę na #cpu wyrwałem niechcący procesor razem z chłodzeniem (CPU przyklejony do chłodzenia). Ostatecznie już dość łatwo odkleiłem procesor od chłodzenia, natomiast po wymianie i ponownym skręceniu komputer nie uruchamia się. Działają tylko wiatraki, wszystkie LEDy w obudowie się świecą ale nie ma obrazu na monitorze, nie podświetlają się peryferia (myszka, klawiatura, mikrofon). Możliwe że taką operacją uwalilem płytę główną? :|

#pcmasterrace #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #komputery
  • 22
  • Odpowiedz
  • 4
@BratBorat
@MrGalosh
@snajp511
@JoeBlade
@wypokowy_expert
@krzyhhh
@methhod
@AVATARKUBA122

Panowie, taki cyrk, że aż pozwoliłem sobie was wszystkich zawołać. Po pierwsze - bardzo dziękuję za pomoc. Informuję że ostatecznie się poddałem i zawiozłem kompa do serwisu, wspólnie z serwisantem przepinalismy kompa na nowe MOBO, próbowaliśmy z nowym procesorem, GPU, zasilaczem itp. - i nic.
Ostatecznie winnymi okazały się kości RAM, które spaliły się (wszystkie 4 xD), więc zarówno serwisant ani ja nie wiem
  • Odpowiedz
@choosewisely: ło #!$%@? spalić ramy przy wyciąganiu chłodzenia, to trzeba mieć talent:D kiedyś kolega chciał przełożyć mobo do nowej obudowy i wzięło go na wymiane pasty w procku, a że nie była wymieniana x lat to jak wyciągał chłodzenie to tylko piny w sockecie zostaly a cała reszta luzem :D
  • Odpowiedz