Wpis z mikrobloga

Skład narodowościowy NKWD

W przeddzień „wielkiego terroru” wśród pracowników na kierowniczych stanowiskach w NKWD przodowali Żydzi – 38% i Rosjanie – 32%. Łotyszy było 7%, Ukraińców – 5%, Polaków – 5,5%. Po czystkach beriowskich w 1940 roku Rosjan było 65%, Ukraińców – 17%, Gruzinów – 7%, Żydów – 3,5%. Całkowicie wyeliminowano przedstawicieli narodów „zachodnich”.

#ukraina #wojna #rosja
  • 12
Przypomnijmy, że rosjanie twierdzą że hitler miał żydowskie korzenie i to urzędujący minister spraw zagranicznych potwierdził kilka tygodni temu.
A kolega kacap próbuje rozmyć odpowiedzialność za zbrodnie swego narodu. Narodu, który zwrócił się w stronę faszyzmu, wzbudzając jednocześnie antysemityzm ()

Podpisałbyś się imieniem i nazwiskiem czy się wstydzisz?
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

A kolega kacap próbuje rozmyć odpowiedzialność za zbrodnie swego narodu.


Nikt nie próbuje rozmywać niczyich zbrodni. Kłócisz się z faktami?

Narodu, który zwrócił się w stronę faszyzmu, wzbudzając jednocześnie antysemityzm


Nein.

Podpisałbyś się imieniem i nazwiskiem czy się wstydzisz?


Zaraz po tobie, mój milutki pisowcu.
@RazumichinZiK: zapomniałeś podać źródło np. moje przemyślenia
ja słyszałem wersję, że 80% żydów rządziło w Rosji, i rządzi do teraz. Ale jednocześnie 80% zbrodni wojennych w czasie II wojny swiatowej dokonali właśnie Rosjanie, bo byli niewykształceni, biedni i głupi, i łatwo było nimi manipulować, tak jak teraz.
@RazumichinZiK: nie ma za co. Czytałem prace Jasiewicza, nawet ją cytowałem na wykopie i wiem o co biega. Ale i tak się pomyliłeś, bo w "przeddzień wielkiego terroru" wskazuje na 1937 rok, a wtedy żydzi nie stanowili już większości, jak w 1936 roku.
@dlugi-gr: A powinieneś przeprosić, bo sugerowałeś, że nie opierałem się na żadnym źródle, pisząc ten wpis.

Wpis zawiera dosłowne przytoczenie wikipedii, w linku jest świetnie wszystko wypisane.

Powinieneś przeprosić, mówiąc krótko.