Wpis z mikrobloga

Zalety i wady #wykop #nowywykop #spis #programowanie
Mój watek zbiorczy który będzie aktualizowany

- Pierwsza sprawa to oczywiście przejrzystość. Jest gorzej (nocny) ale nie jest fatalnie (jak an hejto).
Sądzę że zmiana tonacji koloru między tłem (wpisem OPa) a komentarzami (kolorami w ramce) polepszy sytuację.
Poszczególne informacje w ramkach komentarzy nie sa oddzielone.
Może warto było by dodać jakąś poziomą linie miedzy użytkownikiem i godziną, jego komentarzem, plusującymi i opcjami na dole (odpowiedż, fav itp) nawet taka od lewej strony i nie do końca ramki. Może lepiej było by plusujących schować jako rozwijany spojler i dopiero po kliknięciu napisu "plusujący" rozwiną sie lub pokażą w ramce plusujący.

- bardzo dużo rzeczy niepotrzebnie podwaja klikalność.
Zamiast otworzyć coś np scrollem w osobnej karcie muszę najpierw kliknąć by otworzyć opcje wyboru.

- zlikwidowanie cyfr w powiadomieniach i wprowadzenie na jej miejscu kropki. Nie widzisz ile masz powiadomień i nie wyświetlają się te ilości w przeglądarkowych kartach (przynajmniej w firefoksie).

------- ! Profil>Znaleziska>komentowane - NIE WIDAĆ MOICH KOMENTARZY ! Na #!$%@? mi widzieć te znaleziska? Chce widzieć moje komentarze do nich.

- Profil - nie wiodać ile znalezisk dodałem i ile dostało sie na główną (nie ma cyfr wyświetlająchych te dane)

------- ! Profil>wykopane i zakopane - nie wiem czy to bug ale zamiast wyświetlac mi art jakie wykopałem/zakopałem wyświetla mi info:
"Brak treści do wyświetlenia"

- naprawdę przyzwyczaiłem się do dodawania znaleziska u góry i wpisu w zakładce mirko.
teraz jest to wkurzające kółko w prawym dolnym rogu które trzeba kliknąć 2 razy. Jeśli juz to plus ten powinien być na górnej belce.

- w znaleziskach zakopanych nie widać przy przycisku ile osób je zakopało. Widac tylko wykopy.

- widać za mało (tyko 2) powiązane.

- czemu lenny sa rozwijane?

-/+ tagi. Przy dodawaniu znaleziska było widac ile obserwujących ma dany tag. Teraz chyba jedyna opcja to w nie wchodzić. Ale to może i dobrze bo użytkownicy będa częściej dodawać tagi wg klucza a nie ilości obserwujących dany tag.

-/+ skoro sa juz zmiany to może warto było dodać oprócz pogrubienia i kursywy rówież przekreslenie

-/+ domyślnie minusowane wpisy są przyciemniane (można przestawić w ustawieniach)

-/+ miniaturki avatarów mogły by byc większe (choć rozumiem czemu sa mniejsze)

-/+ jesli już sa zmiany to moze warto by było dodać w ustawieniach możliość ukrywania, dodawania i sortowania barów jakie wyświetlają sie po prawej stronie
Może ktoś chciałby widziec tam więcej najnowszych, najlepszych, wpisach/znaleziskach lub z danej kategorii a nie chce widziec np baru "popularne tagi"

+ zlikwidowanie zakładki "mój wykop" i wprowadzenie w jej miejsce "kategorii". Pierwsze wrażenia całkiem dobre i choć trzeba oczywiście je stworzyć samemu wg odpowiadających parametrów to jest to zmiana przyszłościowa.

+ komentarz OPa jest w znalezisku wyróżniony.

+ przycisk rozwiń watek jest lepiej widoczny

+ łatwiejszy dostęp do np ulubionych tagów

+ dostęp do naruszeń/zgłoszeń w ustawieniach

To tyle na teraz. Jak coś jeszcze zopbacze to będzie w komentarzu.
  • 14
Kliknąłem na powiadomienia o nowej odpowiedzi na mój komentarz.
Znalezisko nie skasowane, komentarz również:
https://wykop.pl/link/6987195/jak-zdjac-bana-z-konta-na-wykopie/komentarz/114482541/dziwne-ze-za-taka-akcje-pan-choojwie-nie-zalapal-szarzyzny-zwykle-za-znajdowanie-bugow-jest-sie-skazywanym-na-banicje
Tak sobie myśle że to może efekt shadowbana że nie można przejśc do znaleziska. Mnie uratowała historia przeglądarki.
4pietrowydrapaczchmur - Kliknąłem na powiadomienia o nowej odpowiedzi na mój komentar...

źródło: wykopy

Pobierz
- przez ten nowy layout poszczególne wpisy i komentarze sa zdecydowanie za wysokie więc trzeba ze 3 razy więcej skrolować
Szczególnie to przeszkadza na mirko.
- profil> mirkoblog - o wiele trudniej jest sie zorientować który to mój wpis i gdzie zaczyna sie następny. Kementrze użytkowników zlewają sie z poszczegołnymi wpisami.
- Obecnie największy minus to za mała niewyraźna czcionka porównując z tą co była wcześniej! To można by od razu naprawić bo to odpycha najbardziej.

Inne minusy już pisałem ale nie ma tego w historii.