Wpis z mikrobloga

#diablo #diablo4 #gry #blizzard

Zapodaje bo może ktoś też się nad tym zastanawiał.

Napisałem do Blizzarda następujący ticket:
"Cześć. Pytanie odnośnie nadchodzącego Diablo 4.

Wyobraźmy sobie pewną sytuację. Gram w Diablo 4 na swoim xboxie, na swoim koncie i mam swoją postać. Mój kolega też gra w Diablo 4 na swoim xboxie, na swoim koncie i też ma swoją postać. Przychodzi do mnie ten kolega, odpalam grę na swoim koncie, on loguje się na swoje konto jako drugi gracz to czy będzie miał możliwość grać swoją postacią ze swojego konta? Pamiętam że w Diablo 3 nie było takiej możliwości.

Identyczna sytuacja (ja gram na Xbox) ale kolega nie gra w Diablo 4 na Xbox tylko na PC lub Playstation. Czy ten kolega, który ma powiązane ze sobą konta Battlenet, Play Station i Microsoft, po zalogowaniu się na mojej konsoli i dołączeniu do mnie do gry na Split Screen (jednym ekranie na TV) jako drugi gracz będzie mógł grać swoimi postaciami ze swojego konta?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Jest to dla mnie dość istotne pytanie techniczne ;)
Pozdrawiam"

Odpowiedź otrzymałem taką:
"Witaj Umenczon

Dziękuję za skontaktowanie się z nami w tej sprawie. Mam na imię Radek i będę dzisiaj zajmował się Twoim zgłoszeniem.

Na dzień dzisiejszy nie ma planów aby uruchomienie dwóch kont Diablo 4 na jednej konsoli było możliwe. Być może do preiery to się jeszcze zmieni.

Natomiast Diablo 4 będzie współdzieliło postępy miedzyplatformowe więc przełączanie konta pomiędzy różnymi platformami zachowa zdobyte postępy.

Proszę skontaktować się z nami ponownie w tej sprawie bliżej premiery gry, być może będziemy posiadać więcej informacji na temat możliwości gry na różnych kontach na tej samej konsoli.

Pozdrawiamy"

No #!$%@? trochę lipa, że nie bede mógł u kolegi na konsoli grać z nim swoim barbarzyńcą. Ludzie na księżyc latają a oni nie potrafią/nie chcą dać takiej możliwości ( ͡° ʖ̯ ͡°) #!$%@? mi z tego kanapowego grania jak bede musiał mieć u niego swoją oddzielną postać. Bez sensu
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@krzywy_kanister: mimo wszystko fajnie by było kilka razy w roku spotkać się z kumplami i ponaparzać na TV każdy swoją postacią. Wydaje mi się, że umożliwienie tego nie byłoby jakoś bardzo skomplikowane a byłby to ciekawy ficzer
  • Odpowiedz
@Umenczon: no troche wiecej czyli ile? tak jak napisalem, jak ktos gra w couch coop regularnie to raczej maja konsole pod reka, jak wspolokatorzy, rodzina. Ba mysle, ze czestsza bedzie sytuacja, ze pod jednym dachem sa dwie konsole czy konsola i pecet wiec mozna tak razem pograc, bez couch coopa. Mozesz najwyzej truc im dupe i zachecac zainteresowane osoby do tego samego.
  • Odpowiedz