Wpis z mikrobloga

@Hulleck123: To nie ma się zwracać a działać jako hydroizolacja. Co innego rozważasz tam dać? Chyba nie chcesz mieć mokrej płyty od spodu? Zastanów się nad XPS-em z frezem, daj te 10 cm, a na płycie zostaw sobie miejsce na dorzucenie odpowiedniej ilości EPS pod ogrzewanie podłogowe. U siebie dałem 10 cm frezowany na spodzie pod pły†ą i na płytę EPS 2x6 cm.
  • Odpowiedz
@Hulleck123 Ja mam folię na posadzce, ale to też trzeba umieć szczelnie połączyć i o to dbać przez cały czas jak jest odkryte. Nie chcesz żeby płyta mokła bo wilgotna będzie ciągle zimna i wilgoć będzie podciągać pod folię/papę, która jest pod styropianem posadzki lub wychodzić na ścianach. Jeśli będzie szczelnie to pół biedy. Beton W8 nie zapobiega podciaganiu, ono nadal występuje, tylko wolniej. gdy wylałem szklankę wody na taką wyschniętą płytę
  • Odpowiedz
@Hulleck123: Przy chudziaku to inaczej, tzn. masz na myśli tradycyjny fundament. Wtedy musisz zrobić to samo, ale po obwodzie, a nie pod płytą. Tak czy siak należałoby użyć XPS na poziomie fundamentu czy to płyty czy tradycyjnego, choć można teoretycznie EPS Aqua w przypadku tradycyjnego, ale też musi być mega szczelnie bo ścianami fundamentowymi wtedy będzie podciągać a nie od spodu.
  • Odpowiedz
@Hulleck123: Budowę domu samemu trzeba mega dobrze przemyśleć. Na filmach wydaje się całkiem przyjemne, ale trzeba czytać między wierszami ;) Ciężki zapierdziel, który już u nas trwa ponad 2 lata. Przez te dwa lata (730 dni), byłem i pracowalem na budowie 590 dni ;)
  • Odpowiedz
O, @ProgramistaNaBudowie, pozdrawiam, regularnie zaglądam na kanał - szacunek za wkład pracy.

Szkoda, że dołączyłeś do Wykopu akurat jak nieudolne wdrożenie go ubiło, bo to było moje ulubione miejsce do pytania o sprawy remontowo-budowlane, myślę że byś się tu odnalazł ;-)
  • Odpowiedz