Wpis z mikrobloga

Ryzen 3 5300U vs Intel i3 1215U do laptopa daily use (praktycznie sam internet + jakies programy biurowe).

Dawno wypadłem ze śledzenia rynku #windows

Na papierze i wg "syntetyków" są praktycznie 1:1 ale laptopy są wyraźnie droższe z #amd niż #intel więc zastanawiam się gdzie jest haczyk (wiem, AMD ma zegar szybszy 2x niż i3 ale po benchmarkach tego nie widać)

  • 8
@grzmot_cebula: Niedawno kupiłem lapka, bo starego #!$%@?łem. Całe swoje życie działałem na intelach, ale w tym przypadku chodziło mi o sprawne działanie w grach. Zamiast i5 - 10300 wybrałem ryzena 5 5600h ze względu na lepsze działanie właśnie w grach.
Może tym sugerują sie sprzedawcy, oferując wyższą cenę za sprzet od czerwonych? Nie wiem. ale na Twoim miejscu, do przeglądania neta i biurowych działań wybrałbym intela.
@grzmot_cebula: amd ma 4 rdzenie 8 wątków a intel to hui wie co to ma
jakies rdzenie efficient a obok jakies performance, 2 cores 4 threads Performance CPU + jakies dziwadło 4c/4t efficient CPU i podają jakieś z doopy sumy 6c8t. No i zdaje sie ze wydajnosc tych 2 cpu sie nie sumuje tylko ten efficient chodzi na niższym napięciu jak mniej mocy trzeba a jak trzeba full moc to chodzi