Wpis z mikrobloga

Ej @wykop @m__b @a__s, ale weźcie mi, nam, tak szczerze wytłumaczcie - komu przeszkadzał stary schemat kolorów, szczególnie na nocnej, tym bardziej że już kilka osób, które siedzą na co dzień w UX/UI pisała dlaczego ten obecny jest poroniony? Co to za problem zrobić kilka zmian w css, które zresztą macie na tacy podane przez mirków i załatwić przynajmniej ten problem. Czym Wy tam się zajmujecie w tej serwerowni?

#wykop #wykop20 #nowywykop #programowanie #programistazorzeczeniem
  • 13
@mickpl: nie sądzę. Możesz spróbować poczytaj moje negatywne komentarze na temat publikacji tego czegoś, ale kolory są do dopracowania po pierwsze przez mb, po drugie do przyzwyczajenia się. Mi kontrast pasuje. Ale trzecia kwestia to
a. można wprowadzić trzeci wygląd:
- standardowy,
- nocny
- nocny klasyczny

no i zistają właśnie przeróbki, na których leci wypok od początku. Jakby nie alternatywni klienci, to było by słabo. A teraz jasne, że nie
@mickpl: ale ja o kolorach mówiłem. Sam brak marginesów to już woła o pomstę do nieba. UX to akurat zawsze tu leżał, więc uważam, że kilka rzeczy jest na plus (np. menu u dołu ekranu mobilnie) a reszta to w sumie nie wiem jakim cudem niedociągnięcia, które w jedną noc bym pewnie poprawił ... ale im chyba tej nocki nie starczyło :)
ale ja o kolorach mówiłem


@ECMAlover: Te kontrasty to też dramat. Masz różne schematy, np. Adobe czy HP - tutaj nie stosowano się do dosłownie niczego. Może masz taki monitor, że Ciebie nie bije w oczy, albo po prostu duży margines adaptacji.
@mickpl: dokładnie mówię o stosunku czerni do bieli u szarości w trybie nocnym, nie wspominam o błędach typu #!$%@? szarość usuniętego komentarza, niebieskiej belce z dupy, złych kolorach plusów czy nicków. Osobiście lubię mieć biało na czarnym, ale to tylko moje idczucia. Mam kontrastowe monitory, na telefonie pełna jasność na 120Hx (oczywiście nie kiedy pracuję z designem). Ale tak samo lubię przesolonego kurczaka dla siebie, ale gościom daję osobno solniczkę a
@mickpl
Też tego nie kumam, tym bardziej, że teraz właśnie sprawdziłem oficjalną apkę i tu kolorystyka jest zbliżona do tej starej, która moim zdaniem wygląda o dużo lepiej niż ta niebieska sraka na wersji przeglądarkowej.
@rhund: Ja miałam na starym ustawiony tryb nocny i tak mi zostało w nowym. Obecnie tryb nocny jest bardzo męczący, więc chciałam sprawdzić czy dzienny będzie lepszy (nie jest). Szukam w ustawieniach, no kurka, nigdzie nie ma zmiany trybu, przejrzałam każdą zakładkę, nic nie ma. Głupio się pytać, bo inni zdaje się nie mają z tym problemu. I wreszcie dziś eureka! jest! Tryb można zmienić jednym kiknięciem w lewym dolnym rogu.