Wpis z mikrobloga

#druk3d
Mam pytanie techniczne - nie mogę znaleźć nazwy wady.
Na warstwie widać, że jak ekstuder wyciska filament to czasami trafia się jakaś przerwa. Nie ma tam nitkowania, nic nie wstaje ale wygląda to trochę tak, jakby nagle przestało "lecieć" a potem dalej, po paru milimentrach, wszystko OK.

Nie wiem czego to może być wina i też nie wiem jak to nazwać żeby poszukać po angielsku jakiejś treści.
  • 13
@mapache: Raczej tak, bo tą stronę kółka zadrukował później a że łuk wygięty tak a nie inaczej to myślę, że robił.
Da się to jakoś sprawdzić konkretniej w Curze? Bo w g-code pewnie jest, tylko gdzie ja znajdę ten fragment.
Ale na linii która szła przez całą długość też jest dziurka. Mniejsza, ale jest tutaj widoczna.
@pietryna123: zaznacz sobie travel w preview to powinno to być jakoś pokazane. przy underextrusion byś raczej wszędzie bardziej regularniej braki. tutaj wygląda że wznawianie mu nie idzie po retrakcji. może za długa retrakcja i za bardzo się ochładza filament i potem za wolno topi? ile masz retrakcji z jaką prędkością?
@mapache: 6,5 to było domyślne ustawienie. Nie bawiłem się specjalnie za bardzo. Teraz czytam, że direct to raczrej 2mm.

Co do ekstrudera - drukarka to Sermoon D1. Nie wiem jaki to konkretnie układ jest. Oszukany all-metal z rurką teflonową wśrodku.
@mapache: Wykop chyba już nieco powrócił.
Po częściowej kalibracji, zgodnie z tym - https://teachingtechyt.github.io/calibration.html wyszło, że drukowanie przewieszeń znacząco mi się pogorszyło. Wydaje mi się, że głównie po kalibracji przepływu. Drukarka wyciskała 91mm na 100mm filamentu i po korekcji wyraźnie było widać, że bardzo nadlewa. Więc zrobiłem kalibrację grubości pojedynczej ścianki. Ostatecznie na 0,44 przy 0,4 ustawionym, co dało flow 93,5% (drukował bazowo 0,48 co przy redukcji dałoby już 81% praktycznie).