Wpis z mikrobloga

#velma
Obejrzałem to, co już wyszło i szczerze, to serial mi się bardzo podoba. Dużo sytuacyjnego humoru, chociaż napisy (nie ma lektora/dubbingu) są dość szczątkowe i nie tłumaczą całych kwestii. Dlatego warto się wsłuchiwać dla dodatkowych drobnych smaczków. Co do rzeczonego humoru, to jest podobny co w "Rozczarowanych" z Netfliksa. Jak się komuś ten serial podobał, to "Velma" też powinna. Zasadniczo to polecam.
#seriale
#hbogo #hbomax
Niekumaty_ - #velma
Obejrzałem to, co już wyszło i szczerze, to serial mi się bardzo...

źródło: comment_1673870208VODCW0AU7ERgfvzXwGEo2w.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Niekumaty_: bo wiele osób w tym ja zostali wychowani oglądając w dzieciństwie scooby doo na cartoon network, jest to niszczenie wizji swojej ulubionej kreskówki, do tego nie wyobrażam sobie oglądać takiego paździerze plującego lewicowym jadem na lewo i prawo ale to kwestia gustu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Niekumaty_: no dalej nie rozumiem skąd pomysł na Twoje pytanie. W jaki sposób to że ma problem z durnymi uwagami do białych implikuje, że nie ma problemu z uwagami do czarnych?
  • Odpowiedz
@Faiko: zwrócił uwagę na kolor skóry. Gdyby nie miało to znaczenia, to wystarczyłoby napisać np. "wytykanie palcami mężczyzn" czy nawet ogólnie "złych ludzi". To nie jest "pomysł na pytanie", to wprost wynika z wypowiedzi.
  • Odpowiedz
W tysiącach filmów są wytykani palcami biali mężczyźni i przechodzimy nad tym do porządku dziennego. Dlaczego akurat przy tym serialu jest drama?


@Niekumaty_: my nie przechodzimy, i coraz więcej osób zaczyna to zauważać. Indoktrynacja, propaganda, ideologie woke, wszystko to próbuje nam obłudnie wciskać jakieś przekłamanie normalnego świata. A w rzeczywistości dyskryminują normalność i robią wszystko co nam zarzucają.
  • Odpowiedz
@Niekumaty_: dla mnie największa wadą, prócz trochę czerstwych żartów jest wzięcie świata SD do tego. Nie wiem po co to zrobili, bo mogli stworzyć zupełnie nowe postacie i było by to coś pokroju Brickleberry/Paradise PD czy Rozczarowanych. Chcieli chyba zwiększyć oglądalność/szokowanie wzięciem SD, ale chyba się przeliczyli. Dla mnie takie 5,5/10 na razie.
  • Odpowiedz
W tysiącach filmów są wytykani palcami biali mężczyźni i przechodzimy nad tym do porządku dziennego. Dlaczego akurat przy tym serialu jest drama?


@Niekumaty_: A może bym chciał pokręcić bekę z czarnych albo ludność na Ż, znasz jakiś film z tego dziesięciolecia ? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Niekumaty_:

jasne, że znam, np. "Wednesday". Taki serial o tym, jak biała nastolatka robi w jajo (w zasadzie kompromituje) czarną nastolatkę.

i robi to z pobudek rasistowskich? xD czy z faktu że po prostu się jedna na drugą uwzięła i kolor skóry jest tu bez znaczenia
  • Odpowiedz
@Niekumaty_: https://www.wykop.pl/wpis/70008719/obejrzalem-dwa-odcinki-welmy-bylem-ciekaw-czy-seri/ nie będę powtarzać tego samego, już jedna osoba rozpisała wszystko. Serial po prostu jest nacechowany negatywną energią skierowaną do typowego kowalskiego, lgbt zrobiło serial dla lgbt, niszcząc co po niektórym ulubione postacie z dzieciństwa. Gdyby nie podpięli się pod istniejącą markę a zamiast tego zrobili by coś innego, SWOJEGO WŁASNEGO to serial nikogo by nie obchodził i przeszedłby bez głośniejszego echa ( tak jak serial o gejach superbohaterach z
  • Odpowiedz
lgbt zrobiło serial dla lgbt


@dracul: ale przecież te policjantki-lesbijki są tam przedstawione dość negatywnie. Są przede wszystkim potwornie głupie, niekompetentne, porywcze, zmieniają decyzje, powielają typowe policyjne stereotypy. Zaraz jakaś lesbijka powie, że ten serial ją obraża, bo kpi z osób lgbt.
  • Odpowiedz