Wpis z mikrobloga

Hej Mirki
Jakiś czas temu wykupiłem korekcje wzroku:
https://www.groupon.pl/deals/retina?&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=PL_dt_sea_ggl_txt_txn_dsa_cbp_ch1_nbr_m_c582325878908_k_ap_dPL-DSA-Local-Deals-Beauty&Spas_gBeauty&Spas_c&gclid=Cj0KCQiAiJSeBhCCARIsAHnAzT-tCP9PamTC9eWWUUT5v3XQUJmFawQGMUFHXh4wUOAixZ2-PSxinygaAuHCEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Co o tym myślicie? Bo jak widzę to pojawiły się jakieś nowsze technologie korekcji wzroku. Optegra ma jakies FEMIlasik itd, ale koszt koło 5k, tutaj na promce koło 2 wydam.. Ktoś się zna?
#pytanie #medycyna #wzrok #laserowakorekcjawzroku
  • 31
@szzzzzz eh niestety wiele.... ale jezeli choduz o wzrok to astygmatyzm 3 chyba -3. I coś tam w tym tym ah nie pamiętam nazwy. Cylindrze. Napisz że wszystko będzie ok i mam iść. Nie lubię przepłacać ale jednak wzrok to fajna sprawa.
@Simfecstio słuchaj @freaks dobrze ci mówi. Ja u siebie też płaciłam 10 koła. Jak masz złożona wadę to może być w ogóle ciężko z tymi metodami co oni oferują. Na pewnych rzeczach można zaoszczędzić, na zdrowiu po prostu nie warto
@freaks: Ale co to ma do zapytania o metode? :) Ceny mocno poszły w dół, standard to koło 3/3.5k za oko. Czyli 7 za oba. A Retina ma fajną promkę. Czy kupie na ich stronie czy przez grupona jakość zabiegu ta sama. Jedyne co to typ metody.
@szzzzzz: a jakie metody wy mieliscie? :) Wydaje mi się, że te z optegry np. wprowadzili dosłownie w tamtym roku. Bo pierwszy raz takie widze a sledze temat pare lat. Ceny nie odbiegają od innych, za to opinie lepsze niz optegra :) Ale za to tańsze.
@szzzzzz: @freaks: W sumie to smieszne bo piszecie tylko ze tanio a nie odnosicie sie merytorycznie do metody. FemoLasik niby wieksza dokladnosc "ale glownie szybsze gojenie". Wiec jeżeli tego nie mają to nie powinno być źle.
@Simfecstio: Ja miałem metodą SMILE w kwietniu 2022 w Vidium Medica w Warszawie.

Zabieg bezbolesny (chyba najmniej inwazyjny z dostępnych), po zejściu znieczulenia też zero bólu. Wzrok żyleta na drugi dzień a potem jeszcze się stabilizował kilka tygodni.
@Simfecstio ja miałam femtolasik, też duża i złożona wada. Metodę wybiera lekarz tak jak ktoś już wyżej wspomniał. U niektórych osób można robić wszystkimi u innych tylko jedną (tak było u mnie)
@szzzzzz: No u mnie powiedział, że nie widzi przeciwskazań. Więc chyba ok xd jeszcze jakieś badania będą zaraz przed zabiegiem. I wsio. Jak działanie po korekcji na jedno oko? Bede mogl grac w gierki jednym okiem?
@Simfecstio: fentolasik to metoda gdzie robia platek, odciagaja i wtedy modeluja. smile i smart sa nowsze i lepsze ale nie dostepne dla jednego typu astygmatyzmu.
@rtg_ ale na stronie jest napisane że bez cięcia rogówki. Na tej retina. Hmm. Chociaż już #!$%@?. Oko to jak żeby trochę. Nie lubię jak mi tykają xd ale chyba da radę jakoś
@Simfecstio: nie wiem czy to ten sam smart, ale bylem na wstepnej kwalifikacji w miejscu gdzie robia smarta i wlasnie na moj astygmatyzm smart odpada. no i mi powiedzieli ze po 40 bede musial nosic okulary do czytania :)
@rtg_ dlaczego? No ja ogólnie mam astygmatyzm tylko na jednym. Dlatego nigdy nie nosiłem okularów. Teraz w sumie wadę dopiero zbadałem dobrze bo potrzebuje sprawne prawo oko ;)
@Simfecstio: bo w moim astygmatyzmie musza uwypuklic, czyli by modelowali na obrzezach, nie w srodku zeby splaszczyc i przy tym nie robia ta metoda (tak mi powiedzieli). a po 40 okulary do czytania bo ta wada jest u mnie, ale jeszcze oko sie wyostrza (po 40 bedzie gorzej „pracowac”) i nie dadza rade tego usunac
@Simfecstio: z tego co wiem to pracuja nad soczewka zeby skupiala i do dali i do blizy, zeby dalo sie obie wady wyeliminowac. no ale jak sie juz zrobi korekte raz to pozniej moze byc gorzej
@rtg_ o #!$%@? złoty. To ja nic nie wiem. Na kwalifikacji byłem z godzinę mnie tam badali. Doktor powiedział że nie widzi przeciwskazań i zaprasza na zabieg xd i tyle
@Simfecstio: moze u ciebie nie bedzie tych problemow. mi odrazu okulista powiedzial ze po 40 beda okulary do czytania, mowila tez o ryzykach i w nich m.in. ze moze byc gorsza widocznosc w nocy przy jezdzie (przez swiatla) i ja dopytywalem o to i ona zobaczyla na rozmiar mojej rogowki i mi potwierdzila ze napewno bede mial na poczatku wiekszy efekt glare, a czy to zmniejszy sie do obecnego poziomu to
@rtg_ No będę gadał. Na razie to ja tam bez okularów chodzę i oprócz rozmycia lekkiego na prawym oku i pp prostu mniejszej jakości obrazu xd nie widzę różnicy. A jak patrzę obydwoma oczyma obraz jest ok. Dlatego nigdy nie miałem okularów. Niestety teraz muszę często patrzyć tylko prawym okiem i stąd ta cała operacja.