Wpis z mikrobloga

Czy ktoś kto siedzi w temacie zegarków sportowych / #smartwatch jest w stanie podpowiedzieć jakiś sensowny model zegarka w sensownej cenie (max do 700-800 PLN bo nie używam zegarków od 15 lat i nie chcę wydawać większych pieniędzy nie wiedząc czy się przekonam)? Planuję używać go głównie przy jazdach na rowerze, wędrówek po górach i jako pulsometr do #zwift. Integracja ze Strava to must have, fajnie by było żeby oprócz śledzenia trasy był też w stanie nawigować po wgranym śladzie GPX. Długo trzymająca bateria to podstawa bo nie wyobrażam sobie ładowania zegarka co 1-2-3 dni.

#amazfit Stratos 3 wydaje się być dobrym kandydatem bo spełnia większość warunków ale nieco niepokoi mnie jego słaba dostępność- poza allegro ciężko coś znaleźć, nawet na (chyba) oficjalnej stronie https://amazfitpolska.pl/ nie jest dostępny.

Są jakieś inne zegarki na które warto zwrócić uwagę?

#rower #rowery
  • 5
@damyrade: od sportowych tuzow z nawi po gpx, to zerknij sobie tutaj na wyszukiwanie:
https://www.aktywnynadgarstek.pl/aktywnosc/bieganie/funkcje/nawigowanie-po-trasie/sort-by/price/sort-direction/asc.html

Garmin instinct, garmin 245, suunto5.
Wiadomo cena bedzie rozna, moze gdzies taniej znajdziesz, pepper.pl i szukaj ¯\_(ツ)_/¯

Natomiast miej na uwadze dwie rzeczy.
1. zegarek musi miec opcje transmitowania tetna do zew odbiornikow, nie jest to domyslne.
2. tetno z nadgarstka jest obarczone duzymi bledami, zwlaszcza przy gwaltownych zmianach intensywnosci. Jak wpadnie ci jakas sesja interwalow,
@damyrade: co do amazfit mam mieszane uczucia. Sam mam t-rex pro i przez pierwszy rok działał idealnie. Natomiast w przeciągu ostatniego miesiąca dwa razy przerwał mi trening w trakcie i w ogóle go nie zapisał. Na plus na pewno cena w porównaniu do konkurencji.
używać go głównie przy jazdach na rowerze


@damyrade: oprócz transmisji tętna, co było już wspomniane. Sprawdź czy zegarek który wybierzesz ma możliwość podłączenia czujnika kadencji itp (jeśli używasz). W polarze miałem tak, że nie mogłem. W garminie nie testowałem.
Ale w różnych modelach to wsparcie może być różne.