Wpis z mikrobloga

  • 10
96 + 1 = 97

Tytuł: Sid Meier przedstawia: Wspomnienia!
Autor: Sid Meier
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788324079919
Tłumacz: Jerzy Wołk-Łaniewski
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Liczba stron: 328
Forma książki: książka
Wspomnienia Sida Meiera są dobrze udokumentowaną historią projektanta gier tj. Civilization, Pirates, Railroads. Troche takie zapiski deweloperskie z czasów tworzenia tytułów.

Rozdziały są podzielone na wydawane gry z podziałem chronologicznym. Auto opisuje swoją historię początku z projektowaniem gier. Głównie skupia się tu na projektach i pracy przy danym tytule i tylko czasem wplata histoirę ze swojego dzieciństwa lub dorosłości. Jest tu trochę wskazówek dla projektatów ale nie tylko. Dużo zakulisowych informacji jak podeszli to konretnej mechaniki gry i dlaczego. Opisuje tu jakie były początki konferencji dla graczy, jak społeczność zjednoczona wobec jednego tytuły bardzo pomogła w utrzymaniu go i rozwoju. Jest też wyjasnienie o "błędzie" nuklearnego Ghnadiego. Przede wszystkim jest to super historia gościa pełnego zajawki do tworzenia gier, widać tu nie gasnącą pasję do swojej pracy. Mi brakowało trochę informacji z premier serii Civilization co by trochę pokazywało obraz jak przełączają się z pracy nad wypuszczeniem do pracy nad wsparcie i na co kładą nacisk.

Książka dla projektantów gier czy też fanów serii. Nie sposób tez nie wspomnieć o przepięknej zlokalizowanej okładce (według mnie lepsza od orginalnej), aż trochę szkoda że nie została wydana w twardej oprawie.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #biografiabookmeter #autobiografiabookmeter #pamietnikbookmeter
leuler - 96 + 1 = 97

Tytuł: Sid Meier przedstawia: Wspomnienia!
Autor: Sid Meier
Gat...

źródło: comment_1673823997H4utPbi5dHDUNBC2KVbGFg.jpg

Pobierz
  • 3