Wpis z mikrobloga

W łaśnie skończyłem 70h(70h yhym taki uj, z 200h mi to zajeło) kurs javaScript od podstaw. Teraz pytanko, czy teraz zająć się wielkim majstrowaniem w swoich projektach, które cjhciałbym zrobić czy lepiej przejśc od razu do kursu Reacta od podstaw 50h i później z całą tą wiedzą zająć się praktyczną nauką pisząc jakiś kod do swoich projektów?
Panowie Seniorzy dajcie wskazówkę
#javascript
  • 18
  • Odpowiedz
@kefas_safek: @damienbudzik: oki, pytałem bo nie wiem jak to wgyląda w praktyce. Pomyślałem, że może każdy programista korzysta tylko z fajnych frameworków, które są tak jak np Skyrim na modach vs vanila (czysty js). To spróbuje napisać jakiś własny projekt zanim usiadę do Reacta
  • Odpowiedz
@Wierzbek: każdy kocur z programowania ci powie, że musisz znać bardzo dobrze js'a - jeśli ogarniasz js'a to będziesz w stanie szybko ogarnąć inne frameworki. Imo @kefas_safek bardzo dobrze ci doradził. Warto jest ogarnąć dobrze podstawy js'a
  • Odpowiedz
@Wierzbek Zrób sobie przysługę i od razu wygoogluj 100 interview javascript questions i zacznij utrwalać odpowiedzi do najczęściej zadawanych pytań rekrutacyjnych. Cały czas powtarzaj sobie czym są pure functions, event loop, this etc.

Poza tym zrób swoją własną aplikacje w javascript korzystając głównie z dokumentacji języka + zasoby internetowe.

Ciśnij projekty ile możesz. React to głównie javascript on tylko pomaga uporządkować strukturę projektu i jest nieoceniony przy scalowaniu projektów.
  • Odpowiedz
@przygnieciony: serio ktoś na roznowie o prace zadaje takie pytanie „ 2. Who developed JavaScript, and what is the first name of JavaScript?

JavaScript was created by a Netscape programmer, Brendan Eich.

He developed this new scripting language in just ten days.

At the time of launch, it was initially named Mocha, after which it was known as Live Script and later known as JavaScript”? ( _)
  • Odpowiedz
@Wierzbek I pamiętaj, koniecznie zacznij już używać gita, jeśli jeszcze nie używasz. Zrób profil na githubie i tam sobie wstawiaj projekty. Będziesz mógł pokazać na rekrutacji, że faktycznie coś robisz.

Jest takie wyzwanie na necie javascript30.com jest ono idealne, żeby utrwalić wiedzę z kursu.
  • Odpowiedz
@przygnieciony: właśnie wczoraj na zakończenie kursu był jeden dział jak z tego korzystać. Próbowałem uploadować projekt, ale muszę coś tam debugować żeby go zaladowało i będę leciał już tylko tam żebym mógł robić to w pracy i w domu( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz