Wpis z mikrobloga

Interesuje mnie seksuologia i często w temacie BDSM przewija się temat SPOŁECZNOŚCI
Takiego bdsm community gdzie tam obowiązują różne zasady i w ogóle
Coś takiego w Polsce w ogóle istnieje? xD

W USA jest długa lista kilkudziesięciu uczelni od Harvardu po MIT gdzie koła bdsm działają w ramach kampusów xD ( #ciekawostki )
Są też wymienione inne europejskie uczelnie, więc to nie jest jedynie specyfika USA
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_universities_with_BDSM_clubs

A w całym kraju jakim jest Polska jest chociaż jedno miejsce, czy jakiś fanklub związane z taką tematyką? xD
Wiadomo, że w Polsce nie byłoby to na uczelni, ale czy w ogóle coś takiego funkcjonuje gdziekolwiek?
Chciałbym lepiej zrozumieć to zjawisko jak działają takie koła zainteresowań w tym temacie

#seksuologia #bdsm #seks #pytanie #kiciochpyta #przemyslenia #rozkminy
  • 14
@Bananek2: To całkiem normalne, że ludzie o podobnych upodobaniach łączą się w grupy. Jedni kleją samoloty, inni chodzą z kijkami a inni wiążą się do mebli czerpiąc przyjemność seksualną. BDSM, Swinging, różne fetysze różne grupki a czasem i mixy

p.s. Zbiornik, Fetlife, bdsm.pl
@zdrajczyciel: ogólnie wiem, że są takie grupy i chodziło mi gdzie szukać takich grup w Polsce i na ile są aktywne tutaj lokalnie, dzięki za namiary ma te portale, potem sprawdzę

@NoMoreTearsJustSmile: masz jakieś fora do polecenia? Sama się tym interesujesz i znasz jakieś konkretne, czy to taka luźna rada by pogooglować?
Podobno w różnych tematach fora dzisiaj słabo działają i bardziej aktywne są discordy i grupy facebookowe, ale nie
@Bananek2: Jest tak jak piszesz. Zmienia się internet zmieniają się miejsca gromadzenia się ludzi. Fora są przeżytkiem. Dziś albo są to portale tematyczne jak podlinkowane przeze mnie, serwery Discord, kanały Telegram.
Zacznij lurkować ww. portale, poszukaj blogów osób zaangażowanych lub profili na Instagramie np. po tagach tematycznych

Skąd wiem? A wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bananek2: Najlepsze znajomości i największą wiedzę wyniósłbyś ze spotkań klimatycznych. Są niekiedy organizowane imprezy BDSM w Polsce. W internecie jest sporo chłamu, dużo ludzi uważa się też za nie wiadomo kogo itd. Na tego typu spotkaniach istnieje największa szansa na to, że pojawi się ktoś ze śmietanki, ktoś znaczący, serio w klimacie siedzący. Możesz np. poszukać wydarzeń na Facebooku, kilka klubów w Polsce specjalizuje się w takich eventach.
Koło Studenckie BDSM Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego


@gregor40: Duh, pewnie większość świętych to męczennicy, do tego męka Chrystusa, no i popularny fetysz w BDSM to zakonnice. To wszystko jest w klimacie. ^^