Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich serdecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ostatnio przez zupełny przypadek przeczytałem artykuł o makaronie/makaronach z mąką konjac.

Nigdzie nie przeczytałem, że jest on niezdrowy. Praktycznie same plusy są wymieniane. No oprócz tego, że przed przemyciem śmierdzi ryba, jest bez smaku (sam w sobie) oraz jest dość gumowaty.

Podobno po dodaniu sosu jest wszystko w porządku.

Mieliście z nim styczność? Co o nim uważacie? Może ktoś podrzuci jakiś przepis? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dieta #redukcja
  • 12
  • Odpowiedz
Może ktoś podrzuci jakiś przepis? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@niemampomyslunannick: Stosujesz jak zwykły makaron (np. spaghetti). Faktycznie dobrze jest go wymoczyć w sosie (np. pomidorowym). Nie ma smaku, ale dzięki temu dobrze komponuje się prawie ze wszystkim. Trzeba tylko uważać z nadmiarem, bo ma sporo błonnika.

Używałem go czasami jako zamiennik zwykłego makaronu lub ryżu (ma też taką formę), bo nie trzeba go gotować ( ͡°
  • Odpowiedz
@niemampomyslunannick: Trzeba mieć świadomość, ze nie ma smaku, wiec nie można mieć wygórowanych oczekiwań. Świetne nadaje się do chińskich dan. Na końcówce redukcji ratował mi dupe - jadłem go ze szpinakiem.
  • Odpowiedz
@niemampomyslunannick: Ja jadłem 400g tego makaronu i 750 gram warzyw w jednej porcji i nie miałem problemów, ale każdy ma inny próg tolerancji na błonnik.

W takim daniu będzie pasował idealnie. Jako spaghetti się nie sprawdza tak dobrze. Nie może być baza w daniu i to tyle.
  • Odpowiedz
Nie może być baza w daniu i to tyle.


@AVOIDME: Widocznie każdy ma inny smak ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale też ja zawsze dobrze doprawiam potrawy (moździerz idzie w ruch) . Ja jadałem właśnie jako "odmianę" spaghetti... z kurczakiem, tuńczykiem, a nawet... jakąś drobiową kiełbasą - bo zwykle używałem, gdy potrzebowałem coś zrobić na szybko, a ona była pod ręką. W sosach różnych...

Robiłem chyba raz z
  • Odpowiedz
Panowie jeszcze jedno pytanie te 400g to na ile?


@niemampomyslunannick: No tak jak makaron - ok. 100-150 g przed ugotowaniem, czyli 1-2 porcje (zależy dla kogo i z czym).

Można tak codziennie wcinać lub co dwa dni?


Moim zdaniem można codziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°). To po prostu taki "błonnikowy zapychacz", więc może nawet poprawić odczyty cholesterolu.
  • Odpowiedz
musi być jakiś haczyk ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@niemampomyslunannick: Cena ( ͡° ͜ʖ ͡°). Taka porcja 400 g to ok. 8-10 zł, gdy 100 g makaronu (przed ugotowaniem) to jakieś 0,50-1 zł. Ale wszystko zależy - jak zwykle - od przyjętego punktu widzenia: jeżeli celem jest np. redukcja masy, to na pewno będzie to tańsze rozwiązanie niż wszelkie diety "pudełkowe" i inne tego
  • Odpowiedz