Wpis z mikrobloga

  • 0
@britney123: jestem w spektrum i znam sporo dorosłych kobiet np. z grupy terapeutycznej. Jedne radzą sobie lepiej inne gorzej, to zależy od wielu rzeczy. Trudności mamy podobne ale w różnym natężeniu. Ja na przykład sobie już totalnie nie radzę w każdym aspekcie życia.
  • Odpowiedz
@britney123: sam jestem facetem i mam ASD, kiedyś miałem dziewczynę z ASD a obecnie mam też dobrą przyjaciółkę z ASD. Obie funkcjonują bardzo dobrze i odnoszą sukcesy edukacyjne i zawodowe, ale na co dzień są pod bardzo dużym stresem, co nie jest zdrowe, zwłaszcza dla osób z zaburzeniami neurorozwojowymi. Ogólnie wszędzie niby się mówi, że kobiety z ASD i ADHD statystycznie lepiej radzą sobie w życiu niż mężczyźni z ASD i
  • Odpowiedz
  • 0
@kaszkada: oo to naprawdę spoko jeżeli radzą sobie w życiu :) wydawało mi się że na ogół takie osoby mają ciężko ogarnąć rzeczywistość i relacje międzyludzkie a jak widać różnie bywa i niektórzy potrzebują pomocy ze strony innych by jakoś funkcjonować a inni są samodzielni i zaradni ( mimo że pewnie wymaga to od nich sporego wysiłku ,).
  • Odpowiedz
@britney123: jeżeli chodzi o zaradność życiową to jest to kwestia bardzo różna, no i oczywiście mówimy tutaj o osobach ASD level 1 czyli wymagających mniej pomocy niż osoby level 2 oraz 3. Kobiety dodatkowo są bardziej niż mężczyźni zaprogramowane genetycznie do tego, żeby ich mózg ogarniał kwestie społeczne, więc to troszeczkę również właśnie niweluje objawy (ale to również BARDZO skomplikowane, bo ASD jest silnie skorelowane z kwestiami dysforii płciowej oraz powiązywanymi
  • Odpowiedz
  • 0
@kaszkada: Czyli nie jest łatwo o diagnozę no i z tego co piszesz rzeczywiście jest to skomplikowane . Wydawało mi się że są jakieś poradnie i za odpowiedni koszt wszystko mi ogarną i dostane jednoznaczną opinię i diagnozę . Totalnie się na tym nie znam i jestem zielona w tym temacie .
  • Odpowiedz