Wpis z mikrobloga

Ku przestrodze.... dwa dni temu w środku nocy ktoś nam się włamał na paypal i podpiął nową kartę, którą zaczął wyprowadzać środki z paypal i co zgroza z konta w polskim banku, z którym było spięte a w zasadzie poprzez kartę z tego konta. Straty na tę chwilę są niewielkie bo na szczęście tylko i aż ok 1000 zł (na szczęście zadziałał limit na karcie dla transakcji internetowych). Zaczęło się od powiadomień z aplikacji, że podpięto nową kartę a potem natychmiast kolejne powiadomienia o wysyłce środków w sposób sprytny bo wiele transakcji na kwotę bliską 100zł. Równolegle powiadomienia z aplikacji banku o pomniejszaniu salda. Szybka reakcja i blokada konta. Bank też ze swojej strony zareagował dość szybko i wykrył niestandardowe operacje. Paypal również. Niby środki mają wrócić. Zobaczymy. Przy wizycie w oddziale banku obsługa poinformowała, że zwykła karta visa/mastercard z konta w mbanku nie jest kredytową i nie ma możliwości chargeback ani nie jest ubezpieczona taka karta (reklamację dlatego też odrzucą) a zgłaszać tego na policję nie ma sensu bo i tak umorzą gdyż kwoty operacji poniżej 100 zł. Także #!$%@?, które to zrobiły wiedzą co robią i są dobrze przygotowani. Na szczęście kasa wisi w eterze i nie pójdzie dalej a niebiescy już powoli drepczą im po piętach. Dodam, że jakiś specjalnych dziwnych linków nie klikaliśmy etc. Konto Paypal też nie było ostatnio używane od ok roku. Niestety była podpięta karta z mbanku. Będę informował co dalej ku przestrodze.
#paypal
  • 16
@ryjek201 mendy. Mi kiedyś wpieli kartę w Apple na szczęście nie trzymam hajsu na głównym koncie. No i chargeback zadziałał. Co ciekawe karta w internecie była tylko w dwóch miejscach. Amazon i regolit także pewnie jakiś mikrowyciek
@asdfghjkl: Oczywiście wiesz lepiej jakie uwierzytelnianie miałem. Powiem Ci tak, obyś się kiedyś nie zdziwił, że takie uwierzytelnianie jest gówno warte. I ten przypadek to potwierdza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@ryjek201: Co za głupoty w tym banku wygadują?! Chargeback działa dla każdej karty. Nie musi być kredytowa. Poza tym bank tylko przekazuje reklamację wystawcy, a nie rozpatruje ją. Mi kiedyś nawet w dwa dni zwrócili 18 zł za niedoręczone lampki choinkowe z allegro. Płatność zwykłą kartą paribasa.

Na milicję jak najbardziej warto zgłaszać. Jak to masowe ataki to złączą to w jedno postępowanie i wtedy dupę trzeba ruszyć. A jak milicja
@ryjek201 policjanci drepczą po piętach? Chyba sobie nawzajem chodząc w kółko

Pogadaj z tymi debilami... Oni na pewniaka tylko zgłoszenie przyjmują a później musisz mu tłumaczyć co to PayPal, Bitcoin itd

Jak oni nie wiedzą czego szukają to jak mogą to znaleźć xD?
@asdfghjkl: Wybacz ale oczekujesz, że Ci podam hasło albo wrzucę jakieś wrażliwe dane? Sorry, nie czuję takiej potrzeby. Ostrzeżenie ku przestrodze poszło. Może okaże się zaraz, że Paypal miał jakąś poważną lukę, którą ktoś bezczelnie wykorzystał jak ostatni błąd cenowy w sklepie internetowym Ecco. Niebezpiecznik akurat dobrze, że wołasz. Jeszcze w poprzedniej firmie miałem z nimi szkolenie i było bardzo merytoryczne.
@ryjek201 każda transakcja kartą Visa i Mastercard jest ubezpieczona, nie ma znaczenia czy to kredytowa czy debetowa, chargeback również dostępny. Sam korzystałem w mBanku, chociaż było to prymitywne, trzeba było ręcznie dokumenty wypisać ;) Albo się nie zrozumieliście w banku albo sytuacja w PayPal wyglądała inaczej
Ta policja depta im po piętach na pewno xD Bylem w takiej sytuacji i więcej zadziałał bank niż nasza wspaniała policja :) Nigdy w życiu bym nie liczył na policję w tym kraju w jakiejkolwiek sprawie, no chyba żeby podwieźć koleżanki do lasu…
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ryjek201: w przypadku, że policja odeśle cię z kwitkiem i nie będą chcieli przyjąć zgłoszenia tak udaj się do prokuratury. Tam zgłoś przestępstwo i policja będzie musiała się tym zająć. Tak było u mnie, jak wyczyścili mi konto.
@ryjek201: wtf baba z mbanku powiedziala Ci ze nie ma mozliwosci zrobienia chargeback ? zadzwonilbym jeszcze raz do innej konsultantki albo napisal na czacie, bo to zwyczajnie nie jest prawda. KAZDA karta ma chargeback i sam osobiscie zglaszalem rowniez w mbanku na karte debetowa chargeback i wszystko poszlo dobrze. Po prostu mowisz ze nie wykonywales tej transakcji
@Tytanowy_Lucjan: ChargeBack jest nowym tworem, jego działanie miało polegać na tym by pozyskać klientów do banku, w Stanach jest stosunkowo dużo ludzi, którzy po prostu nie ufają bankom.

W karcie kredytowej chodzi zaś o to, że nie da się Ciebie okraść, jeśli nic nie masz. Bo możesz mieć kartę platinum citibank bez limitu, albo z jakimś rzędu 100'000zł dziennie. I ktoś niepowołany jak sięgnie do twojej kieszeni, to sięga od razu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NauczonyRoboty: Co ty pieprzysz? Leki wzięte czy jeszcze niewyspany? Jakie kartki i regulaminy?

Sprawa jest prosta - chargeback działa wszędzie I dla wszystkich - kart oraz użytkowników. Bez względu na ich typ. Bezpłatnie. Bezpiecznie.