Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich Wykopowiczów i Wykopowiczki!

Do tej pory przeważnie tylko lurkowałem wykop, ale pewne okoliczności sprawiły, że założyłem konto i publikuję ten wpis.

Okoliczności te są związane z moją dziewczyną i przypadłością, z którą się zmaga.

Mianowicie chodzi o męty w oczach, które pojawiają się zwłaszcza w słoneczne dni i na tle np. białych ścian. Objawiają się one pod postacią latających "muszek", nitek, pasków i innego typu dziadostwo, które pojawia się w polu widzenia. Męty spowodowane są - W przypadku mojej dziewczyny - tylnim odłączeniem ciała szklistego w oku. Większość okulistów w ogóle nie klasyfikuje tej przypadłości jako chorobę. Radzą przyzwyczaić się do obecności mętów w oczach. Jednak w niektórych przypadkach mętów jest tak dużo, że utrudniają normalne funkcjonowanie i zamieniają życie w piekło.

Jedyną metodą, aby zaradzić mętom jest poddanie się operacji witrektomii.

Stąd moje pytanie do Was - czy ktoś miał robioną taka operacje? Jeśli tak to w jakim miejscu i z jakimi skutkami?

Moja dziewczyna ma już umówiony termin operacji u prof. Nawrockiej w Łodzi.

Bardzo proszę jakikolwiek feedback.

#oczy #mety #witrektomia #lodz #nawrocka #muszkiwoczach #cialoszkliste #okulista
  • 11
moją dziewczyną


@Baklawa92: domyślam się, że dziewczyna młodziutka i jeszcze wiele lat życia przed nią. Operacje laserem mają 20 lat historii i dopiero wychodzą na jaw skutki uboczne długoterminowe.

zamieniają życie w piekło


nie wiem kto przesadza, czy Ty czy ona, ale wydaje mi się, że przed wycięciem sobie kawałka oka, należałoby pogadać z psychiatrą, lub psychologiem.