Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś uważa, że Ukraina nie może liczyć na Zachód to policzmy co z ciężkiego zapowiedziano tylko w tym miesiącu:

- 50 wozów Bradley wyposażonych w wyrzutnie do zwalczania czołgów nawet na odległość 3.7km z doskonałą optyką i termowizją oraz 500 pociskami przeciwpancernymi
- 40 wozów piechoty Marder wyposażonych w wyrzutnie o zasięgu 2km
- 14 czołgów Leopard 2 z wyposażenia SZ RP - nie wiadomo na razie która to wersja
- 10 czołgów Challenger 2 z UK
- nieznana jeszcze liczba czołgów z innych krajów, które posiadają czołgi Leopard (Finlandia, Dania, Grecja, Hiszpania itp.)
- nieznana jeszcze liczba niszczycieli czołgów AMX-10 RC z Francji

#wojna #ukraina
  • 21
@fujiyama: Straty ukr w sprzęcie to pewnie ok 50 sztuk techniki wojskowej dziennie. 30 ostatnio sam oryx podaje, wiec wydaje mi się, że jest to kropla w morzu. Ukraina bez ogromnej ilości sprzętu po prostu niedługo padnie.
@mediajutracompl: To nie jest za mało. Poki co rosja nie wykonała żadnego znaczącego uderzenia zagrażającego istnieniu Ukrainy. Gdy zdecydują się na to wtedy zobaczymy jak wyglada reakcja Zachodu. Gdyby rosja nie bała się reakcji NATO już byłoby po Ukrainie. Rosja ma atom, broń chemiczną i biologiczną, silne lotnictwo. To, że nie użyli w pełnej skali żadnego z tych środków oznacza, że dostali info ze strony NATO jak będzie wyglądać interwencja. Oznacza
@fujiyama: to raptem 2 kompanie czołgów i 2 bataliony zmechu - odpowiednich 2-3 batalionowych grup taktycznych. A w Sołedarze ukraińscy mieli stracić równowartość 2 dużych brygad 10-11 tys. ludzi. mówili wczoraj w Polsacie. Więc to raczej symboliczna pomoc.
Wolski powiedział


@Grooveer: równie dobrze mógłbyś cytować mojego starego pijanego.

Ukraina w tym roku potrzebuje co najmniej 500 czołgów.


@Grooveer: jak mówią anglicy: calm your tits. Jest 14 stycznia dopiero. Nie da się tego wszystkiego rzucić na raz, bo i logistyka się #!$%@? i ludzi trzeba wyszkolić. Himarsy też najpierw poszly pojedyncze sztuki a potem stopniowo kolejne.
@slapdash równie dobrze mógłbyś cytować mojego starego pijanego.

Bzdura

@slapdash Nie da się tego wszystkiego rzucić na raz, bo i logistyka się #!$%@? i ludzi trzeba wyszkolić.

Przecież wykopki pisały, że Ukraińcy już przeszkoleni na Zachodzie i czekają tylko na ciężki sprzęt
Bzdura


@Grooveer: Złoto już kupiłeś żeby nim płacić w pociągu do Treblinki? Jak tam idzie obrona uporczywa Chersonia? Rosjanie dali radę się obronić przed ukraińskim tsunami?

jak mówią anglicy: calm your tits. Jest 14 stycznia dopiero. Nie da się tego wszystkiego rzucić na raz, bo i logistyka się #!$%@? i ludzi trzeba wyszkolić


@slapdash: Cały problem polega na tym, że większość krajów Europy Zachodniej ma mniej sprzętu w ogóle niż
@Grooveer: "Wolski mówił," "wykopki pisały" - tu faktycznie tego mojego starego jeszcze brakuje. Co to są za argumenty, że "wykopki pisały?" Wyobraź se, że jest szansa, że - niestety - sztaby generalne NATO i Ukrainy nie zostały o tych wpisach poinformowane.