Wpis z mikrobloga

@wolskiowojnie skąd powtarzana przez Ciebie (jak rozumiem za panem Kamizelą), że szkolenie obsługi patriotów to kilkanaście miesięcy? Zawsze podajesz(lub się starasz podawać) sprawdzone i w miarę pewne informacje, a tutaj taki przestrzał, że aż trudne do uwierzenia.

https://sill-www.army.mil/30ada/ait.html

1. Szkolenie podstawowe to nieco ponad 2 miesiące
2. Szkolenie zaawansowane kolejne nieco ponad 2 miesiące

Tak więc, w warunkach pokoju, gdy nikogo nikt nie ponagla, terminarze rozłożone w czasie jak to u studentów, od zupełnego zera które rakietę jedynie na filmie widziało, do "zaawansowanego" specjalisty armia amerykańska liczy sobie 4 może 5 miesięcy szkolenia.

Żołnierze ukraińscy raczej nie będą studentami oderwanymi od książek od filozofii więc szkolenie podstawowe można w zasadzie skrócić niemal do zera. Zaawansowane, ponieważ jest wojna i zależy na czasie spokojnie 2 czy nawet 3/4 krotnie można czasowo skrócić - więcej godzin dziennie, zajęcia codziennie itp.

A Wy uparcie podajecie kilkanaście miesięcy i sugerujecie niezbędność obsługi żołnierzy NATO. Stąd moje pytanie, skąd to info? Wiecie lepiej od samego producenta (który podaje analogiczne dane) i armii amerykańskiej?
To nie są informacje tajne przecież.
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@surlin: Zapewne podaje jak powinno być zgodnie z procedurami w warunkach pokoju. W warunkach wojennych trzeba jednak szybciej szkolić, skracać niektóre elementy szkolenia.
@surlin: Zapewne podaje jak powinno być zgodnie z procedurami w warunkach pokoju. W warunkach wojennych trzeba jednak szybciej szkolić, skracać niektóre elementy szkolenia.


@kejmilek: Procedury w warunkach pokoju wkleiłem bezpośrednio ze strony armii - stąd te przedziały czasowe, nie z mojej głowy przecież. :)
@surlin:
Proste - to od naszych obsług Patriotów i szefa programu "Wisła". Tj tyle trwa szkolenie NASZYCH obsług tak żeby poziom ich wyszkolenia był co najmniej równy amerykanom. A co do skracania czasu...papier wszystko przyjmie.
Jak gadaliśmy z czołgistami przy Abrasmach to wprost padały wypowiedzi że oni pewnie czuli się w czołgu po 4 latach służby. Tj od zielonki.
A normatywy szkolenia indywidualnego to 12 mcy. W razie wojny to jest