Wpis z mikrobloga

Zgadzam się z Tobą. Dodatkowo Magda jest bardzo wyrafinowana i egoistyczna, tłumaczy się trudną przeszłością ale niech rzuci kamieniem ktoś kto jej nie miał. Nie chce demonizować jej postaci ale wyczuwam strasznie złą energię bijącą od niej. Trudna kobieta, bardzo trudna.
@krysia1221: a jakie to ma znaczenie tak na prawdę. Projektowanie swoich złych przeżyć w toksyczny sposób na innych jest nie fair. Wielu z nas miało trudna przeszłość, nie oznacza to ze mamy mieć wysyp narcyzów pod których trzeba się dostosować bo 30 lat temu mieli trudne dzieciństwo. To się przerabia na terapii a nie uznaje się cały świat za zły i niedobry.
@krysia1221: W którymś odcinku Magda rozmawiała z Tomem o swoim dzieciństwie. Owszem sytuacja która ją dotknęła może być trauma na całe życie ale należy ją jak najszybciej „przerobić”. (Wychowywała się z Babcią i Mamą, gdy mama poznała nowego mężczyzne urodziła mu dzieci, układali wspólnie życie a Magde zostawili z Babcia) Jednak nie usprawiedliwa to traktowania innych przez Magdę protekcjonalnie, tym właśnie ukazuje, że problem nie został rozwiązany.
@Brudzielec: z tą terapią różnie bywa. Trafienie na dobrego specjalistę, który najlepiej, jakby stosował terapię poznawczo-behawioralną, a nie jakąś szarlatanerię stanowi często wyzwanie. I ludzie po którymś razie się zniechęcają a w najgorszym wypadku trafią na psychoterapeutę, który jeszcze pogłębi ich problem. A psychologów i psychiatrów brakuje. Więc to nie takie proste pójść na terapię, która wszystko rozwiąże. Już pomijając, że to może być praca na całe życie. Nie wiem czy
@Karynka2_0: masz rację. Trochę optymistycznie podeszłam do tematu terapii. Bardziej mi chodziło po prostu o to, ze traktowanie ludzi zle przez nasze zle przeżycia nas nie tłumaczy. I jest to problem, ze będzie spotykała się z odrzuceniem całe życie bo ludzie nie maja obowiązku jej rozumieć i akceptować jeżeli postępuje nie fair. Oczywiście może być tez tak, że to program ja tak pokazuje, że siedziały tam zamknięte bardzo długo i z
@Brudzielec: osoba z narcystycznymi zaburzeniami osobowości nie pójdzie na terapię, bo uważa się za zajebistą i nie przyjmuje krytyki - na tym właśnie polega problem narcyza. Narcyz powstaje z bardzo skrzywdzonego człowieka w dzieciństwie. Naprawdę te zaburzenia są czymś gorszym niż powszechnie znaną "osobą w siebie zapatrzoną". Te osoby niszczą życie dobrych ludzi, wysysają z nich energię i wiele wiele innych krzywd wyrządzają.