Wpis z mikrobloga

#rower #mtb #zagwozdka

Hej Mireczki, poratujcie radą proszę ;/

Po 1500km przebiegu zauważyłem znaczny luz boczny na kole/piaście tylnej shimano w moim HT (Kellys Gate 90 2020).
Nie wiem czy to z braku serwisu, zaliczania ostrych ujebów czy to po prostu tani szajs... przód jest ok, ale tam jest amor.
W każdym razie serwis potwierdził, że tak być nie może i ta piasta jest do kosza.

W zasadzie te koła są słabą stroną tego roweru i planowałem kiedyś upgrade, natomiast z obecnego budżetu rowerowego raczej chciałem pokupować dodatkowe akcesoria jak spd czy mykmyk.

Co proponujecie?
Wymiana piasty? Na jaką? Coś budżetowego? Nie szkoda kasy na robociznę?
Wymiana tylnego koła?

A może szarpnąć się na coś docelowego, fajnego, żebym bez problemów pojeździł długi czas?
Jakiś komplet kół np. na DT350? Tubeless?

Jeżdżę albo ostro po błotnistych górkach (takie XC w trudnym terenie) albo dłużej i płasko po lasach, polach (nawet jakieś kilkudniowe wyprawy i w stronę bikepackingu prawdopodobnie chciałbym się rozwijać - choć tu nie wiem czy nie lepiej zainwestować po prostu w drugi rower, trekking/gravel).
  • 5
  • Odpowiedz
i ta piasta jest do kosza


@blessmaster: nie wiem jaka tam piasta jest, ale to nie wystarczy skasować luzy? a jeśli łożyska maszynowe - to je wymienić?

U mnie w HT kasowałem luzy co miesiąc, dopiero później ogarnąłem to lepiej.
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: Jak już jest znaczny to pewnie stożki są zajechane od takiego jeżdżenia.

@blessmaster: Wymieniaj na DT, są bezobsługowe w odróżnieniu od tych śmiesznych skręcanych łysk od S które wymagają ciągłego cackania się i babrania w smarze, od 5 lat jedyne co robię z kołami to wymieniam opony.
  • Odpowiedz
@blessmaster: za 1300zł dorwiesz podstawowe DT1900 już na ratchecie z demontażu (olx). Shimano do śmietnika tam gdzie jego miejsce. A co do drugiej kwesti to nowy rower Cię czeka- jak jesteś dziad to treking a jak coś tam faktycznie więcej jeździsz to grawel ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz