Wpis z mikrobloga

Niestety, @LateNever w swoim wpisie na tagu #ukraina wprowadził cenzurę i nie pozwala wypowiedzieć się członkowi dyskryminowanej mniejszości polskiej w województwie podlaskim (a może już obwodzie podlaskim, hę?).

Sytuacja jest bardzo trudna. Wbrew doniesieniom medialnym, przyjechało do nas nie 10 milionów Ukraińców, a ok. 16-17 milionów. Biorąc pod uwagę, że Tusek z ziemi ojczystej wypędził blisko 20 milionów rodaków, to obecnie Ukraińcy stanowią większość. Ukraińcy wykupili masę domów i pól uprawnych, obecnie Polakom zakładają homonto i orzą nimi ściernisko.

Sytuacja szczególnie jest trudna w mojej wiosce. Niedawno została zmieniona nazwa z Raczki na Рачкі Бандеровське. Wyraźna dyskryminacja jest w szkolnictwie, gdzie obecnie do wyboru jest nauczanie w ukraińskim, rosyjskim i surżyku. O polski nie możemy się doprosić.

Ponadto koleżanka matki żony podobno musiała się uczyć cyrylicy pod groźbą zwolnienia z pracy w Urzędzie Gminy.

Nie wiem, co o tym myśleć.
M4rcinS - Niestety, @LateNever w swoim wpisie na tagu #ukraina wprowadził cenzurę i n...

źródło: comment_1673643996dqv7DykubBQYUcHOVzQ6aN.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Ja już uczę się rosyjskiego i przyjmuję 10 biednych uchodźców, będę spał na podłodze. Przepraszam.


@LateNever: a żebyś miał czas na to, to wrzucę cię na #czarnolisto, żebyś się nie udzielał pod moim postem.
  • Odpowiedz