Wpis z mikrobloga

@bombastick: Tak, wrzucają zdjęcia zniszczonych, oczywiście, a Sołowiow nawet zakopanego wrzucił, oni teraz mają temat do ataku. Zrobiłem konto do ich trolowania - nazwałem po Rusku Leopard 2 i wrzuciłem to zdjęcie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz możemy gadać na każdy temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sznapix To jest taka obudowa w której masz materiał wybuchowi i jak uderza w niego pocisk, to eksploduje i odrzuca taki pocisk i nie dolatuje do pancerza właściwego. Nie można wszędzie montować. Na takim BWP z lekkim pancerzem, to jak C4 na samochód osobowy.
@sznapix „Pancerz aktywnie reagujący na penetrujący go pocisk poprzez częściowe rozproszenie jego energii bądź energii wybuchu zawartego w nim ładunku kumulacyjnego. Zazwyczaj stanowi opancerzenie dodatkowe, umieszczone w pewnej odległości od pancerza właściwego ekranując go, jednak istnieją także wersje będące integralną częścią opancerzenia pojazdu"
@bombastick Z tego co pamiętam, to leopardy słabo się pokazały w Syri nie przez to, że to słabe czołgi, a raczej przez głupotę Turków i ich durną ruską doktrynę, polegającą na posyłaniu czołgów w zurbanizowany teren, bez wsparcia piechoty.