Wpis z mikrobloga

Jak Ukraina zdobywała teren to mówiono że wygrywa wojnę. Jak Rosja teraz zdobywa teren to można mówić że wygrywa wojnę czy to całkowicie co innego ?
Czekam na rzeczowe odpowiedzi typu "hahaha Kijów w 3 dni"
#ukraina
  • 70
  • Odpowiedz
A jaki sens miałoby eskalowanie konfliktu z ryzykiem rozlania na inne regiony? Skoro można zamknąć to na jednym terytorium.


@Auvi: Na jakie terytoria przecież od miesięcy tu czytam że Rosja nie jest zagrożeniem dla żadnego państwa NATO.
  • Odpowiedz
@Koniasz: Na ten moment nie bo właśnie na tym polega drabina eskalacyjna. Dopóki Rosja widzi nadzieje na wyjście z tego konfliktu chociaż w pewnym stopniu zwycięsko będzie próbowała to zrobić przy okazji wykrwawiając się. Dalej nie rozumiesz - nie rób z zachodu debili. Gdyby była potrzeba lub przesłanki, że Rosja może pokonać Ukrainę lub zagarnąć kolejne tereny w szybkim tempie to na pewno taki dodatkowy sprzęt się pojawi.
  • Odpowiedz
@Koniasz: Kolejna sprawa to przy obecnym dozbrajaniu Ukraina radzi sobie całkiem dobrze co nie? :D Bo jak na razie Rosjanie tracili, a teraz wielki hurr durr bo bahmut i soledar upada. To są naprawdę małe zdobycze.
  • Odpowiedz
Kolejna sprawa to przy obecnym dozbrajaniu Ukraina radzi sobie całkiem dobrze co nie? :D Bo jak na razie Rosjanie tracili, a teraz wielki hurr durr bo bahmut i soledar upada. To są naprawdę małe zdobycze.


@Auvi: Małe czy nie. Ukraina tam wysłała większość dostępnych sił. I ponosi ciężkie straty. A Rosyjska mobilizacja właściwie dopiero teraz się rozkręca na poważnie. Wcześniej wysłali jakieś 80 tysięcy w ramach zatkania frontu. Reszta trafiła na
  • Odpowiedz
@Koniasz: Do tej mobilizacji to bym podchodził z dystansem - 80 tyś to był mus, aby utrzymać pozycje zwłaszcza, że na tamten moment odbijali Chersoń. Jak Chersoń upadł to przerzucili resztę wojska między innymi w okolice Bahmutu, Soledara i Svatowe. Nie wiem jak wygląda teren i czy wszystko już tam zamarzło żeby wjechać z ciężkim sprzętem, ale wydaje mi się, że jest jedno wielkie bagno. Druga sprawa zobacz sobie co zostało
  • Odpowiedz
@Koniasz:Tylko że ruskie niespecjalnie na tym froncie chcą walczyć, co z tego że ich jakoś bojowa zostanie doprowadzona do sensownego poziomu, morale tej armii żuli zawsze było niskie, nie bez powodu mieli odziały zaporowe które strzelały do swoich jak nie szło łatwo.

A historie o tym że Łady i odszkodowania za zabitych żołnierzy często nie dochodzą do rodzin poległych na pewno sytuacji nie poprawiają, każdy młody facet który nie ma założonej
  • Odpowiedz
@BayzedMan:

Aha czyli jestes, to ladnie xDD


@BayzedMan: To coś złego ? 8 lat temu wyemigrowałem do Polski. Ostatni raz w Rosji byłem 4 lata temu na pogrzebie brata. Nic na mnie tam już nie czeka. Jestem teraz twoim krajanem.

@Koniasz: nie jesteś ruski cymbale i nigdy nie byłeś. Won
  • Odpowiedz
@Koniasz: @Ssslave: Ależ oczywiście że może być Polakiem o narodowości ruskiej. W Polsce mamy Polaków Cyganów Kaszubów Warmiaków Mazurów Kujawiaków Slązaków Niemców Czechów Lemków Bojków Rusinów dlaczegoż więc Ruski nie może być Polakiem Definicja mówi że Polakiem jest każdy mieszkaniec Polski posługujący się językiem polskim majacym związek z polską kulturą przy czym nie wspomina sie o posiadaniu obywatelstwa ale pewnie by to ułatwiło. Na terenie Rosji mieszka 176 narodowości. wszystkich
  • Odpowiedz